Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 18.7.2021

Za sobotu přibylo v České republice 195 potvrzených případů covidu, o 38 více než před týdnem. Je to nejvyšší nárůst o víkendovém dni od konce května. Počet lidí, kteří jsou s covidem v nemocnicích, v sobotu oproti pátku klesl z 30 na 29. Ve vážném stavu nadále zůstává šest pacientů s novým koronavirem.

Karlův most opět čelil útoku sprejera, nápis je menší než minulý týden

Neznámý vandal opět posprejoval část historického Karlova mostu v Praze. Nápis u sochy svatého Jana Křtitele je velký zhruba 30 centimetrů, řekla mluvčí pražské policie. Po pachateli policisté pátrají a žádají případné svědky, aby se přihlásili na linku 158.

Tramvajový průvod připomněl 130 let od začátku provozu elektrických tramvají

Ulicemi Prahy dnes projel průvod tramvají. Na cestu metropolí, která připomněla 130 let od zahájení provozu první elektrické tramvajové trati v českých zemích, vyrazilo 13 muzejních i současných vozů. Svézt se jimi mohlo na 400 dopravních nadšenců. Fanoušci lemovali i trasu od Hradu přes centrum na Letnou. Akci uspořádal pražský dopravní podnik.

V sobotu přibylo nejvíc případů covidu za víkendový den od konce května

Za sobotu přibylo v České republice 195 potvrzených případů covidu, o 38 více než před týdnem. Je to nejvyšší nárůst o víkendovém dni od konce května. Reprodukční číslo určující kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný se přesto k dnešku snížilo z 1,18 na 1,11. Nad zlomovou hodnotou jedna, která ukazuje na zrychlování šíření epidemie, je od konce června. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Počet lidí, kteří jsou s covidem v nemocnicích, v sobotu oproti pátku klesl z 30 na 29. Ve vážném stavu nadále zůstává šest pacientů s koronavirem

Olympijský festival v Praze nabídne 47 sportů a přenos začátku her v Tokiu

Olympijský festival, který se při příležitosti her v Tokiu bude konat v areálu Olympu v pražské Stromovce, své brány otevře 23. července v 09:00. Návštěvníci areálu si budou moci vyzkoušet 47 sportů. Na místě bude mimo jiné 11 tenisových kurtů, prostory pro florbal, lukostřelbu nebo atletiku.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 18.7.2021