Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 23.7.2021

V pátek přibylo v Česku 192 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je zhruba o pětinu méně než před týdnem. Takzvané incidenční číslo, kterým se stát řídí při určování protiepidemických opatření, se nezměnilo. Zůstává k dnešku stejně jako v pátek na 14 nově potvrzených případech nákazy na každých 100.000 obyvatel.

Zloděj v Praze ukradl invalidní ženě speciální tříkolku

Zloděj v Praze ukradl invalidní ženě speciální šlapací tříkolku za 20.000 korun. Policisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli a ukradené tříkolce. Na policejním webu to dnes oznámil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Policisté na webu zveřejnili snímek tříkolky i kamerový záznam zachycující zloděje. Pachateli za krádež hrozí až dva roky vězení.

Pro návštěvníky a sportovce se u lahovických sádek v Praze otevřel Titan park

Pro návštěvníky a sportovce se na louce u lahovických sádek v Praze dnes dopoledne otevřel nový Titan park. Na několika hektarech nabízí lidem nedaleko Vltavy překážky typu Spartan race a ve stanu si zde mohou koupit občerstvení. Parku nabízí sportovní vyžití a zábavu také dětem. Zastavit se zde mohou i cyklisté, kteří projíždějí okolo po cyklostezce. Sportoviště je v areálu Prague Louka. Součástí parku jsou konstrukce na šplh, ručkování, přelézání kontejneru, 14 metrů dlouhá překážka na ručkováním po kruzích. Lidé zde najdou také Warped Wall, což je překážka inspirovaná americkou soutěží Ninja Warrior. Vyzkoušet si mohou i skok přes pneumatiky.

Policie prověřila bary v Praze, proticovidová opatření porušilo 15 procent lidí

Asi 15 procent lidí zkontrolovaných policisty a hygieniky v noci na dnešek v barech a tanečních klubech v Praze porušilo protiepidemická opatření. Vyplývá to z informací na webu pražské hygienické stanice. Zkontrolovali zhruba 170 lidí, z nichž 24 dostalo na místě pokuty celkem za 12.000 korun. Jeden přestupek pak postoupili do správního řízení, kde hrozí vyšší sankce.

Mladík z Prahy vyhrožoval, že najede autem do lidí, hrozí mu tři roky

Mladík z Prahy podle policie vyhrožoval na sociálních sítích, že najede autem do lidí. Policie podezřelého dopadla 17. července a skončil ve vazbě. Na policejním webu to dnes uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Muž byl obviněn z nebezpečného vyhrožování, za které mu hrozí až tři roky vězení. Co muže k výhrůžkám vedlo, zatím policie neví.

O víkendu zasáhnou Česko silné bouře s krupobitím

Celé Česko zasáhnou během víkendu silné bouře s přívalovým deštěm, krupobitím a silným větrem. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Už dnes večer se bouře objeví v jižní polovině země a v neděli a noci na pondělí již na celém území České republiky. V neděli naprší podle meteorologů až 50 milimetrů srážek, tedy 50 litrů na metr čtvereční.

Oprava pražského Clam-Gallasova paláce se zpozdila

Rekonstrukce barokního Clam-Gallasova paláce, která začala v roce 2018, nabrala zpoždění. Mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman sdělil, že důvodem jsou projektové úpravy dané okolnostmi objevenými při první části prací. Oprava paláce, který vlastní hlavní město, nyní podle mluvčího vstoupila do druhé části, jež spočívá zejména v restaurátorských pracích. Původně měly být opravy hotovy letos, podle původních informací mají vyjít na 344 milionů korun.

V pátek přibylo v Česku 192 případů covidu, o pětinu méně než před týdnem

V pátek přibylo v Česku 192 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je zhruba o pětinu méně než před týdnem. Takzvané incidenční číslo, kterým se stát řídí při určování protiepidemických opatření, se nezměnilo. Zůstává k dnešku stejně jako v pátek na 14 nově potvrzených případech nákazy na každých 100.000 obyvatel. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. V pátek ale stoupl počet lidí hospitalizovaných s covidem-19 z 32 v předchozí pátek na 41.

Kvůli demolici mostu bude v Horních Počernicích na několik hodin zavřena D11

Kvůli demolici mostu bude od dnešních 17:00 do nedělních 09:00 uzavřena dálnice D11 v pražských Horních Počernicích. Objízdná trasa pro osobní i nákladní dopravu povede po dálnici D10 a Náchodské ulici. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, je podle pražské Technické správy komunikací (TSK) ve špatném stavu a příští rok začne stavba nového.

Pražský dopravní podnik zrušil tendr na distribuci novin v metru

Dopravní podnik hlavního města Prahy zrušil zakázku na pronájem míst pro distribuci novin v metru. Náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě) koncem června uvedl, že z tendru by měl být kvůli střetu zájmů vyřazen deník Metro, který patří do vydavatelství Mafra vlastněného Agrofertem ze svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO).

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 24.7.2021