Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 25.7.2021

V Česku přibylo v sobotu 69 případů nemoci covid-19, což je skoro třikrát méně než před týdnem a nejméně za víkendový den od konce června. Výrazně klesl i podíl odhalených případů nákazy na počtu provedených testů. Na nejnižší hodnotě od konce června je nyní také reprodukční číslo, které udává rychlost šíření epidemie. Oproti předchozí sobotě je ale o třetinu vyšší počet hospitalizovaných lidí s covidem-19 a téměř o pětinu nižší počet očkovaných.

V pražské Uhříněvsi hořel sklad, částečně se zřítil, škoda je přes 100 mil.

V pražské Uhříněvsi hořela skladovací hala o ploše deset krát 30 metrů. Během požáru se částečně zřítila. Škoda činí odhadem asi 120 milionů korun. Na twitteru to uvedli pražští hasiči. K požáru vyjížděli dnes kolem 17:00. K 18:30 zasahovalo u požáru podle informací z místa 23 hasičských jednotek. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Krátce po 19:00 oznámili hasiči, že dostali požár pod kontrolu. Podle policie bylo nutné evakuovat desítky lidí ze sousední haly. Na místě byli také z preventivních důvodů záchranáři, ošetřit museli pouze jednoho vyčerpaného hasiče. Zraněn nebyl nikdo. Příčinu požáru dál zjišťují vyšetřovatelé hasičů i policie.

Provoz na objízdných trasách zavřené D11 je hustý, místy se tvoří kolony

Provoz na objízdných trasách zavřené dálnice D11 je v neděli večer hustý, místy se tvoří kolony, především před velkými křižovatkami nebo kruhovými objezdy. Někteří řidiči se hlavní trasy snaží objet okolními vesnicemi, zjistil zpravodaj na místě. Dálnice D11 je uzavřená kvůli demolici mostu přes dálnici na okraji Prahy.

V sobotu přibylo nejméně případů covidu za víkendový den od konce června

V Česku přibylo v sobotu 69 případů nemoci covid-19, což je skoro třikrát méně než před týdnem a nejméně za víkendový den od konce června. Výrazně klesl i podíl odhalených případů nákazy na počtu provedených testů. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Na nejnižší hodnotě od konce června je nyní také tzv. reprodukční číslo, které udává rychlost šíření epidemie. Oproti předchozí sobotě je ale o třetinu vyšší počet hospitalizovaných lidí s covidem-19 a téměř o pětinu nižší počet očkovaných.

D11 u Prahy bude uzavřena kvůli demolici mostu až do dnešních 18:00

Dálnice D11 v pražských Horních Počernicích bude kvůli komplikacím při demolici mostu uzavřena až do dnešních 18:00. Stavbaři v konstrukci našli kabel, který nebyl evidován v dokumentaci a který byl pod proudem. Uzavírka, která začala v sobotu v podvečer měla skončit původně dnes v 09:00. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového. Řidiči musí jezdit po objízdné trase.

Zloděj v Praze ukradl invalidní ženě speciální tříkolku

Zloděj v Praze ukradl invalidní ženě speciální šlapací tříkolku za 20.000 korun. Policisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli a ukradené tříkolce. Na policejním webu to oznámil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Policisté na webu zveřejnili snímek tříkolky i kamerový záznam zachycující zloděje. Pachateli za krádež hrozí až dva roky vězení.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 25.7.2021