Nové očkovací místo, kam lidé budou moci chodit bez rezervace termínu, se otevře v pondělí 26. července v budově radnice Prahy 13…

Místo otevírá radnice městské části ve spolupráci se Záchrannou službou Asociace samaritánů Praha – západ (ZSAS). Zájemci o vakcínu proti covidu-19 budou moci do budovy úřadu na Slunečním náměstí přijít kdykoliv v otevírací době.

„Očkovací místo jsme na radnici zajistili především proto, aby obyvatelé naší městské části nemuseli nikam složitě cestovat,“ uvedl starosta David Vodrážka (ODS).

Zdravotníci budou v přízemí radnice podle ředitele marketingu a kontroly ZSAS Praha – západ Stanislava Částečky podávat dvoudávkovou vakcínu Moderna. Místo bude otevřené v pracovní dny. V pondělí a ve středu mohou zájemci pro svou dávku vakcíny přijít od 13:00 do 18:00 a v ostatní pracovní dny od 08:00 do 13:00. Pro podání očkovacího séra bude nutné s sebou přinést občanský průkaz a kartu zdravotní pojišťovny.

Bez registrace se lze v Praze očkovat například na pražském hlavním nádraží a v obchodních domech Chodov a Smíchov. Na hlavním nádraží podávají jednodávkovou vakcínu Johnson & Johnson zdravotníci z pražské Fakultní nemocnici Bulovka. V chodovském nákupním centru se očkuje vakcínou Pfizer/BioNTech, které se aplikují dvě dávky v odstupu 21 dní. Očkovací centrum na Chodově zřizuje Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM). Provoz místa v obchodním centru Nový Smíchov má na starost motolská fakultní nemocnice. Do neděle 25. července se lze bez rezervace termínu očkovat proti nemoci covid-19 i v areálu Bulovky, a to dvoudávkovou vakcínou Pfizer/BioNTech. Otevřeno je dnes do 15:00, o víkendu od 07:00 do 19:00.

Podle dat Chytré karantény dostalo ve čtvrtek v ČR vakcínu proti covidu-19 v očkovacích místech bez registrace 2713 lidí. Nejvíc na pražském Chodově, a to 1018 lidí. V Brně v Olympii aplikovali zdravotníci 498 dávek, na pražském hlavním nádraží 489, v nákupním centru Nová Karolina v Ostravě 435 a v Praze na Smíchově 273.

Autor: Redakce, ČTK, Praha 13, ČR, 25.7.2021