Jednání Rady HMP, se koná dnes v pondělí 2.8.2021…

Pražští radní projednají vznik cyklodepa u Anděla pro rozvoz zboží

Pražští radní budou dnes jednat o vybudování tzv. cyklodepa nedaleko křižovatky Anděl. Sloužit bude pro rozvoz zboží po centru nákladními elektrokoly. První depo tohoto druhu funguje od loňského listopadu na Florenci. Na programu jednání radních je rovněž koncepce veřejné dopravy v letech 2020 až 2025 nebo oprava vily Mrázovka na Praze 5. Radní prodiskutují rovněž zapojení se Prahy do předsednictví České republiky v Radě Evropské unie.

V cyklodepech mají firmy kontejnery, kam přivezou své zásilky. Odsud je kurýři vezou na kolech lidem. Nové depo bude nedaleko Anděla pod křižovatkou městského okruhu s Plzeňskou ulicí na místě opuštěného soukromého parkoviště. Odtud firmy obslouží například oblast Smíchova nebo Malé Strany.

Radní prodiskutují vypsání veřejné zakázky na projekt opravy vily Mrázovka, která slouží pro zdravotnické a sociální účely. Účel využití budovy se po rekonstrukci měnit nebude. Na programu jednání je také tendr na provedení autorského dozoru dostavby vyhořelého křídla Průmyslového paláce.

Při českém předsednictví Radě Evropské komise by Praha mohla státu mj. propůjčit například reprezentativní prostory, zapojit se do komunikační a marketingové kampaně nebo se podílet na vzdělávacích akcích.

Program zde:

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/public/8b/99/a5/3306729_1167592_Prg_25_Rada_2021.pdf

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/slozeni_rady/index.html

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 2.8.2021

Psali jsme zde: