Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 2.8.2021:

Praha chce zautomatizovat vymáhání pokut z dopravní přestupky
Praha chce v budoucnu zautomatizovat administraci pokut za dopravní přestupky. Využít k tomu chce výstupy projektu, který město s využitím dotace od Technologické agentury ČR zpracuje ve spolupráci s Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy (MF UK) a právní kanceláří PRK Partners. Podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) by nasazení metody nyní často zdlouhavý proces zrychlilo a ušetřilo by čas úředníků.

Radní Prahy vyzvali městské firmy, aby neinzerovaly na dezinformačních webech
Vedení Prahy vyzvalo městské firmy a organizace, aby neinzerovaly na prokazatelně dezinformačních webech. Radní je vyzvali, aby se přidaly k iniciativě spolku Nelež, který vyzývá firmy, aby svou inzerci nezadávaly na zmíněných webech. Novinářům to po dnešním jednání rady řekla radní Hana Třeštíková (Praha Sobě). Jako první se k iniciativě přidala městská firma Prague City Tourism (PCT) , která má na starosti turistický ruch. Spolek Nelež založili v roce 2020 pracovníci v reklamním byznysu, kteří bojují proti dezinformacím.

Radní Prahy schválili investice v zoo za 81 milionů korun
Pražská zoo plánuje investovat zhruba 81 milionů korun do ubikací a výběhů pro velbloudy, voliéry ptáků a výběhu pro zubry v Dolních Počernicích. Investice a jejich financování v souvislosti s přípravou rozpočtu na příští rok schválili pražští radní.

Praha se zapojí do předsednictví ČR v Radě Evropské unie
Hlavní město se zapojí do předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Účastnit se bude na akcích (tzv. eventech) oficiálního programu předsednictví, spolupracovat na komunikační kampani vlády, zajištění online kampaně a zajištění doplňkových vzdělávacích a kulturních aktivit. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Předsednictví čeká Českou republiku od července do prosince 2022.

Nedaleko pražského Anděla bude pod městským okruhem nové cyklodepo
Nedaleko pražské křižovatky Anděl bude nové cyklodepo pro překládku zboží a jeho další rozvoz po centru města na elektrokolech. Umístěno bude na Plzeňské ulici pod městským okruhem. V cyklodepu bude sídlit osm firem a v budoucnu by měly přibýt další. Cílem je zlepšit stav ovzduší v centru města. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Provoz bude zajištěn prostřednictvím městské firmy Technická správa komunikací (TSK).

Video zde:

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 3.8.2021

Psali jsme zde: