Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 8.8.2021

V Česku v sobotu laboratoře potvrdily 152 nových případů koronaviru, což je o 36 více než před týdnem. Počty tak v mezitýdenním srovnání stoupají druhým dnem. Za pátek eviduje ministerstvo zdravotnictví po revizi dat 173 nakažených, o 34 více než předchozí pátek. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, stouplo těsně nad hodnotu jedna, k dnešku činí 1,02, předtím bylo 20 dní pod jedničkou.

Policie pátrala po dvanáctileté vietnamské dívce z Prahy 4, je v pořádku

Policie od sobotního večera pátrala po dvanáctileté vietnamské dívce z Prahy 4. Podle policie pohřešovaná odešla v sobotu večer po hádce s matkou z domova. Do nedělního odpoledne se ji nepodařilo vypátrat, proto se policie obrátila s prosbou o pomoc na veřejnost. O dvě hodiny později policejní mluvčí Eva Kropáčová informovala, že dívka byla nalezena a je v pořádku.

Policie pátrá po dvanáctileté vietnamské dívce z Prahy 4, po hádce odešla z domu

Policie pátrá po dvanáctileté vietnamské dívce z Prahy 4. Podle policie odešla pohřešovaná v sobotu večer po hádce s matkou z domova a dosud se ji nepodařilo vypátrat. Pohybovat by se měla s největší pravděpodobností v Praze, ale nelze vyloučit, že se nachází již v jiném kraji.

Mezi Veleslavínem a Masarykovým nádražím nejezdí vlaky, část svahu v kolejišti

Vydatný déšť zastavil v Praze provoz na železniční trati mezi stanicemi Praha – Veleslavín a Praha – Masarykovo nádraží. V ulici U Dráhy v Praze 6 se sesunula část svahu do kolejiště. Vyplývá to z vyjádření hasičů na twitteru a informací na webu pražské integrované dopravy (PID).

Končí festival Prague Pride, nabídl koncerty, výstavy i debaty

V Praze dnes končí festival hrdosti LGBT+ komunity Prague Pride. Na několika místech v metropoli nabídl více než sto akcí, mezi nimi například přednášky, koncerty, výstavy, pikniky nebo debaty. Společným tématem festivalu, který začal v pondělí, byl coming out, tedy odhalení své menšinové sexuální orientace a genderové identity jiným lidem.

Na Akademii věd bude výstava děl věnovaných bohyni lásky a krásy

Na ztvárnění antické mytologie a témat současnými tuzemskými výtvarníky se zaměří výstava chystaná Akademií věd ČR (AV). Expozice Afrodita dnes od 3. září představí desítky děl spjatých se starořeckou bohyní lásky a krásy Afroditou, jíž Římané uctívali jako Venuši, uvedli zástupci instituce. Výstava v pražské Galerii Věda a umění potrvá do 22. října.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 8.8.2021