Za plánovaný volnočasový areál na Folimance pod Nuselským mostem zaplatí radnice Prahy 2 zhruba 28,6 milionu korun bez DPH…

Práce provede firma Gardenline. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. Proti plánu, který zahrnuje i zapuštěný ovál v zimě sloužící jako kluziště, protestují někteří místní obyvatelé. Budování má podle informací radnice začít v srpnu.

Psali jsme zde:

Městská část původně v zadání soutěže odhadla cenu zakázky na 21,3 milionu korun bez daně. V areálu mají kromě oválu se zázemím vzniknout také veřejné toalety, pískoviště s vodním prvkem, hřiště na pétanque, místa pro veřejné grilování nebo stánek s občerstvením. Na prostranství přibudou chodníky, pergola a lavičky. Hotovo má být podle dřívějších informací za rok.

Proti záměru vznikla petice, jejíž autoři požadovali zredukování nebo úplné zrušení projektu. Ubere podle nich zeleně, což zhorší klimatické poměry v místě a zničí na Folimance poslední větší volnou zelenou plochu pro pobyt obyvatel. Radnice kritiku odmítla. Z celkové plochy parku 8,5 hektaru podle ní bude zabetonováno 985 metrů čtverečních na místě, kde není možné pěstovat trávník ani žádnou zeleň. Také se počítá s výsadbou stovek keřů, pěti stromů a 2000 trvalek a cibulovin, dodala radnice.

Druhá městská část plánuje také úpravy parku U Hradeb mezi Horskou ulicí a novoměstským opevněním, v minulosti nechala opravit sousední zahradu Ztracenka. Na původně téměř neprostupném území vznikly nové mlatové chodníčky, byly vysázeny nové stromy a instalováno osvětlení. Opravený byl také nedaleký bastion.

Autor: Redakce, ČTK, Praha 2, ČR, 10.8.2021