Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 14.8.2021
 
V pátek přibylo v Česku 209 potvrzených případů covidu, o 38 více než před týdnem. V mezitýdenním srovnání roste počet nakažených osm dní v řadě. Také reprodukční číslo je už týden vyšší než jedna, aktuálně má hodnotu 1,1. V nemocnicích je s covidem 51 lidí, o 11 méně než na začátku týdne. V těžkém stavu je 14 pacientů. V tomto týdnu denní nárůsty nakažených třikrát překročily hranici dvou set. Od pondělí do pátku odhalily laboratoře celkem 1046 případů covidu. V minulém týdnu jich za stejné období bylo 930.
 
Na mnoha místech teploty dnes stouply nad tropických 30 st, rekordy nepadly
 
Na mnoha místech České republiky dnes teploty opět stouply nad tropických 30 stupňů Celsia. Rekordy pro 14. srpen ale nepadly. Tepleji bylo na Moravě. Nejvíce naměřili v Přerově, a to 32,3 stupně Celsia. Třicetistupňová vedra čekají Česko také v neděli.
Počet nových případů covidu proti předchozímu týdnu stoupá osm dní v řadě
 
V pátek přibylo v Česku 209 potvrzených případů covidu, o 38 více než před týdnem. V mezitýdenním srovnání roste počet nakažených osm dní v řadě. Také reprodukční číslo je už týden vyšší než jedna, aktuálně má hodnotu 1,1. V nemocnicích je s covidem 51 lidí, o 11 méně než na začátku týdne. V těžkém stavu je 14 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.
 
Praha hostí mezinárodní kongres vědců zabývajících se krystaly
 
Praha ode dneška hostí 25. kongres Mezinárodní krystalografické společnosti (IUCr). Multidisciplinární obor krystalografie se zabývá tvarem a vztahem krystalů na všech úrovních, využívá se v medicíně, umění, archeologii či kriminalistice. Zasahuje například do vývoje léků, ověřování pravosti obrazů a historických dokumentů, zkoumání tvarů kamenů nebo do vzniku nových materiálů.
 
Do Prahy se vrátí historické vozy, které ve čtvrtek odjely do Bratislavy
 
Historické vozy, které se účastní závodu 1000 mil československých, dnes přijedou zpět do Prahy. V závodu automobilů vyrobených do roku 1939 startovalo 117 vozidel. Na cestu z Prahy do Bratislavy a zpět se závodníci vydali ve čtvrtek. Do cíle u Národního technického muzea by auta měla dorazit okolo 17:00.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 14.8.2021