Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 21.8.2021
 
Testy v Česku v pátek potvrdily 170 případů koronaviru, o pětinu méně než před týdnem. Méně se ale i testovalo. Reprodukční číslo udávající počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného mírně kleslo na hodnotu jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním šíření nákazy. Nad touto úrovní bylo v předchozích dvou týdnech. S nemocí covid-19 je hospitalizováno 63 lidí.
 
Pátečních 170 případů koronaviru v ČR bylo o pětinu méně než před týdnem
 
Testy v Česku v pátek potvrdily 170 případů koronaviru, o pětinu méně než před týdnem. Méně se ale i testovalo. Reprodukční číslo udávající počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného mírně kleslo na hodnotu jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním šíření nákazy. Nad touto úrovní bylo v předchozích dvou týdnech. S nemocí covid-19 je hospitalizováno 63 lidí. Zdravotníci v pátek podali víc než 47.000 dávek očkování proti covidu-19. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.
 
VŠ v Praze nyní počítají s prezenční výukou, chystají se ale i na distanční
 
Vysoké školy v Praze v současnosti počítají s tím, že budou v novém akademickém roce učit prezenčně. Připravují se ale i na možnost, že by teoretické předměty učily on-line, pokud by to vyžadovala epidemie covidu-19. Protiepidemická opatření přizpůsobí na začátku semestru aktuálním doporučením ministerstev zdravotnictví a školství, na jejich upřesnění zatím čekají. Jasno zatím nemají ani v tom, zda bude pro účast na výuce nutné předkládat doklad o bezinfekčnosti. Opatření budou závislá na vývoji epidemie.
 
Pamětníci i politici připomenou invazi armád Varšavské smlouvy na území ČR
 
Invazi armád Varšavské smlouvy na území Československa před 53 lety dnes připomene pietní akt u budovy Českého rozhlasu v Praze i další akce na různých místech České republiky. Kladení věnců na Vinohradské třídě se zúčastní čelní představitelé státu, zástupci Českého rozhlasu a pamětníci srpnových událostí. Slavnostní projevy zahájí generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.
 
Muž podezřelý z pokusu o znásilnění se sám přihlásil policii
 
Muž, který je podezřelý z pokusu o znásilnění v blízkosti Resslovy ulice v Praze 2, se  sám přihlásil policii. Poznal se na zveřejněném záběru z místa činu. Policisté ho nyní vyslýchají. Na webu to uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 21.8.2021