Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 22.8.2021
 
Testy v Česku v sobotu potvrdily 133 případů koronaviru, o sedm méně než před týdnem. V mezitýdenním srovnání bylo ale i méně testů. Takzvané incidenční číslo, které udává týdenní počet nově nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel, se druhý den po sobě drží pod hodnotou 12. S covidem-19 bylo v nemocnicích 59 lidí, o deset víc než minulou sobotu.
 
Skončily stavební práce na přístavbě ZŠ Chodov v Praze 11
 
Desítka nových tříd v základní škole Chodov v Praze 11 bude od září sloužit školákům. Přístavbu školy v ulici Květnového vítězství radnice plánovala několik let, stavět se začalo v létě roku 2019. Stavební práce Prahu 11 vyšly zhruba 187 milionů korun.
 
V sobotu přibylo 133 případů nákazy, o sedm méně než před týdnem
 
Testy v Česku v sobotu potvrdily 133 případů koronaviru, o sedm méně než před týdnem. V mezitýdenním srovnání bylo ale i méně testů. Takzvané incidenční číslo, které udává týdenní počet nově nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel, se druhý den po sobě drží pod hodnotou 12. S covidem-19 bylo v nemocnicích 59 lidí, o deset víc než minulou sobotu. Dávku očkování za sobotu dostalo zhruba 13.800 lidí. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.
 
Portály: Pražské hotely zlevňují, v regionech jsou ceny vyšší než v roce 2019
 
Průměrná cena pobytů v hotelech v Praze vlivem koronavirové krize podle rezervačních a prodejních portálů, které oslovila, druhým rokem klesá. Stále v ní totiž chybějí zahraniční turisté. Naopak hoteliéři v regionech, zvláště v nejžádanějších lokalitách, kam s oblibou na dovolenou vyrážejí domácí cestovatelé, zdražují. Ceny pobytů jsou často vyšší než v době před pandemií v roce 2019.
 
Úřady potvrdily kandidátky do voleb všem 22 přihlášeným uskupením
 
Úřady potvrdily všem 22 přihlášeným politickým uskupením jejich kandidátky do podzimních sněmovních voleb, 17 jich bude kandidovat v celé zemi. Dovčera mohly úřady listinu odmítnout, což se podle informací od zástupců krajských úřadů a pražského magistrátu nikde nestalo. V posledních volbách v roce 2017 se o hlasy voličů ucházelo 31 stran a hnutí, nyní je nižší počet dán i dvěma kandidujícími koalicemi a spojením dalších subjektů.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 22.8.2021