V 81 letech zemřela lichtenštejnská kněžna Marie, rodačka z Prahy z českého šlechtického rodu Kinských…

O víkendu zemřela kněžna Marie, která pocházela z českého šlechtického rodu Kinských. Zemřela ve švýcarské nemocnici v Grabsu v sobotu. 
Zdravotní stav kněžny (81) se trvale zhoršil po středeční mozkové příhodě. Zesnula „pokojně a s velkou důvěrou v boha“ v kruhu rodiny, oznámil knížecí dvůr. Kněžna Marie byla známá svou sociální angažovaností a uměleckými sklony. V poslední době ale na veřejnosti vystupovala jen zřídka.

Kněžna Marie se narodila v roce 1940 jako čtvrté ze sedmi dětí v Praze. Její rodiče, hrabě Ferdinand Kinský ze Vchynic a Tetova a hraběnka Henrietta von Ledebur-Wicheln, museli po druhé světové válce a nástupu komunistů utéci do Německa, kde Marie chodila do školy až do maturity a později, po jazykovém pobytu v Anglii, vystudovala reklamní grafiku na Mnichovské univerzitě. V roce 1967 se Marie Aglaë Kinská ze Vchynic a Tetova provdala za Hanse Adama II. Svému choti, který se ujal vlády v roce 1984, porodila čtyři děti – syny Aloise, Maximiliana a Constantina a dceru Tatjanu. Po tři desetiletí stála kněžna Marie v čele lichtenštejnského Červeného kříže.

Psali jsme zde:

Jižní Morava po tornádu získala pomoc právě i od knížecího rodu Lichtenštejnů. Ten je s ním spjatý po staletí. Nadace, kterou Lichtenštejni spravují, podpořila zasažené oblasti.

Lichtenštejnská vláda vyhlásila sedmidenní smutek a vlajky na půl žerdi na znamení smutku…

Autor: Redakce, Praha, ČR, Vaterland.li, Vaduz, Lichtenštejnsko, 23.8.2021

Zdroj:

https://www.vaterland.li/liechtenstein/gesellschaft/verantwortung-als-lebenssinn-gesehen;art13103,457326