Některé mateřské a základní školy v Praze 2 budou mít nová okna, opravena bude kotelna nebo elektroinstalace…

Opravována a budována budou rovněž hřiště. Vylepšeno bude rovněž IT vybavení škol. Celkem má radnice naplánováno investovat do oprav škol 168,4 milionu korun. Městská část zřizuje podle svých webových stránek zhruba dvě desítky mateřských a základních škol.

„Do oblasti školství investujeme každoročně nemalé finanční prostředky. Stejně tomu je i letos. Na provoz, údržbu a opravy našich základních škol, mateřských škol je vyčleněno celkem 168,4 milionu korun. K plánovaným rekonstrukcím a opravám dochází již tradičně během letních prázdnin. Většina stavebních akcí by tak měla být dokončena do začátku nového školního roku,“ uvedla starostka Jana Černochová (ODS).

Okna bude mít vyměněna základní škola v Londýnské ulici nebo mateřská škola Slovenská, respektive její pobočka v Koperníkově. V základní a mateřské škole Na Smetance radnice rekonstruuje plynovou kotelnu a v MŠ Čtyřlístek v Londýnské byla kompletně opravena elektroinstalace. Nové školní hřiště budou v následujícím školním roce využívat žáci prvního stupně ZŠ Vratislavova a děti z MŠ Šumavská.

Kromě samotných oprav vloží Praha 2 letos peníze také do vybavení. „Letos jsme konkrétně podpořili projekt Dvojka digitální, v rámci kterého jsme zajistili školám novou výpočetní techniku a vylepšili IT infrastrukturu,“ sdělila starostka Jana Černochová (ODS).

Na to radnice vyčlenila sedm milionů korun. Školy tak získaly nové počítačové vybavení jako jsou notebooky, interaktivní tabule nebo software. V ZŠ Sázavská byla instalována bezdrátová technologie a děti ze Štěpánské zasednou v úplně nové počítačové učebně.

Autor: Redakce, ČTK, Praha 2, ČR, 25.8.2021