Očkovací autobus u parkovacího domu před Centrem Černý Most (27. srpna) a u Rašínova nábřeží na akci Auta na náplavce (28. a 29. srpna)…

Na poslední dva srpnové dny zamíří autobus do Zoo Praha. Aktuální harmonogram stanovišť je k dispozici ZDE.

Primárním cílem projektu je osvěta v očkování a je součástí pokračování informační kampaně, konkrétně kontaktní komunikační a informační kampaně s možností přímého naočkování bez nutnosti rezervace. Hlavní město Praha jej připravilo, aby co nejvíce přiblížilo očkování proti onemocnění covid-19 všem Pražanům a návštěvníkům metropole.

Psali jsme zde:

Na cestu po Praze vyrazil speciální autobus už na konci července a až doposud se v něm nechalo naočkovat 494 osob. Jen za první víkend při zastávce v Zoo Praha vakcínu obdrželo 180 zájemců a o pár dní později se před Nákupní centrum Eden dostavilo 107 lidí. Další desítky se jich přidaly i v Obchodním centru Letňany, na náplavkách, na Olympijském festivalu ve Stromovce nebo v trojské botanické zahradě.

V autobuse se očkuje vakcínou Comirnaty (BionTech/Pfizer) a jednodávkovou vakcínou Janssen-Cilag (Johnson & Johnson), kterou však nelze kombinovat s jinými očkovacími látkami. Na druhou dávku vakcíny Comirnaty je možné se dostavit opět do očkovacího autobusu v místě jeho aktuálního stání, nebo se objednat do Metropolitního očkovacího centra, případně kamkoliv jinam.

Jednou z hlavních výhod celého projektu je skutečnost, že není potřeba se předem jakkoliv registrovat přes Centrální rezervační systém a stačí se dostavit na místo aktuální zastávky autobusu kdykoli v otevírací době. Pro registraci na místě je potřeba pouze kartička zdravotní pojišťovny a doklad totožnosti, následně bude spolu s lékařem vyplněn dotazník k očkování. Veškeré podrobnosti jsou k dispozici na stránkách Očkovacího autobusu. 

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 27.8.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/ockovaci_autobus_zamiri_do_konce_srpna.html