Jednání Rady HMP, se koná dnes v pondělí 30.8.2021…

Radní Prahy vyberou firmu, která opraví Průmyslový palác
 
Pražští radní dnes budou rozhodovat o výběru firmy, která za více než dvě miliardy korun bez DPH dostaví levé křídlo a zrekonstruuje zbylé části Průmyslového paláce na Výstavišti. Na programu rady je také vypsání tendru na stavbu záchranné stanice pro volně žijící zvířata, další postup při přípravě rekonstrukce ulice Jana Želivského, plnění rozpočtu města za první pololetí, zapojení sdílených kol do hromadné dopravy nebo výběr dodavatele laviček a košů a projektanta obchvatu Písnice.
 
Tendr na Průmyslový palác vypsal magistrát loni v červnu s předpokládanou hodnotou 1,99 miliardy korun bez daně, která by měla být podle výsledků výběrového řízení překročena asi o 180 milionů. Projekt počítá se stavbou repliky levého křídla, které vyhořelo v roce 2008, a vybudováním nového zázemí a technických prostor.
 
Na programu rady hlavního města bude také vypsání veřejné zakázky na výstavbu areálu záchranné stanice pro volně žijící zvířata s předpokládanou hodnotou 206 milionů korun bez DPH. Stavba by měla začít příští rok. Rada bude schvalovat rovněž další postup při přípravě rekonstrukce ulice Jana Želivského, kterou město zahájilo v roce 2018.
 
Dále budou členové vedení města jednat o zprávě o plnění rozpočtu za první pololetí, podle níž skončilo hospodaření města v přebytku asi 9,4 miliardy korun. Rozhodovat budou také o zkušebním zapojení sdílených kol do MHD. Podle návrhu by měli lidé s platným kuponem možnost si kolo na prvních 15 minut vypůjčit zdarma. Na programu je také uzavření rámcové smlouvy na dodávku nových laviček a košů v hodnotě 59,8 milionu korun a výběr firmy, která zpracuje dokumentaci pro stavební povolení plánovaného obchvatu Písnice.

Program zde:

https://www.praha.eu/public/2f/39/56/3311291_1170485_Prg_26_Rada_2021.pdf

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/slozeni_rady/index.html

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 30.8.2021

Psali jsme zde:

https://www.prazskynoviny.cz/2021/08/03/praha-informace-z-magistratu-rada-hlavniho-mesta-praha-souhrn-rozhodnuti-38/
https://www.prazskynoviny.cz/2021/08/02/praha-informace-z-magistratu-rada-hlavniho-mesta-praha-program-21/