Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 30.8.2021:

Praha vybrala firmu, která dodá nové lavičky a koše do limitu 100 mil.Kč

Nové lavičky, koše a stojany na kola bude pražskému magistrátu na základě rámcové dohody v dalších čtyřech letech dodávat firma mmcité. Město, jeho organizace a městské části budou mobiliář odebírat podle potřeby do hodnoty 100 milionů korun. O dodavateli rozhodli pražští radní. Podobu laviček a košů vybralo město před čtyřmi lety v designové soutěži, obměna bude postupná.

Praha zaplatí za opravu Hotelu Opatov podle původního projektu 689 mil.Kč

Pražský magistrát zaplatí za přestavbu Hotelu Opatov na Jižním Městě na byty 689 milionů korun bez DPH. Práce provede firma Hochtief CZ, kterou radní vybrali jako vítěze veřejné zakázky vypsané v roce 2018. Radní začátkem roku přidělení zakázky zamítli s tím, že je cena moc vysoká, nyní se však k původnímu projektu vrátili.

Na Zbraslavi nahradí přechod na D4 podchod, radní schválil výkup pozemku

Na pražské Zbraslavi zmizí z dálnice D4 přechod pro chodce a nahradí jej podchod. Pražští radní schválili výkup pozemku, který je pro jeho výstavbu nezbytný. Pro zahájení stavby zbývá městu získat ještě jeden. Radní schválili výkup 232 metrů čtverečních za 360.000 korun. Kdy přesně stavba podchodu začne a na kolik vyjde, zatím není jasné.

Praha koupí od dopravního podniku za 115,7 mil. Kč ubytovny v Praze 9

Pražský magistrát koupí od dopravního podniku (DPP) za 115,7 milionu korun soubor pěti budov mezi ulicemi Skloněná, U Kloubových domů a Pod Balkánem v Praze 9. Dnes o tom rozhodli radní města, ještě o tom budou hlasovat zastupitelé. V pěti bývalých ubytovnách má vzniknout až 175 městských bytů, dva z pěti domů zřejmě odkoupí Praha 9. Radní schválili také 173 milionů korun pro Prahu 7 na stavbu bytového domu, i to musí potvrdit zastupitelstvo.

Praha bude pokračovat v přípravě rekonstrukce ulice Jana Želivského

Praha bude pokračovat v přípravě rekonstrukce ulice Jana Želivského, na které začala pracovat v roce 2018. Městští radní pověřili Technickou správu komunikací (TSK), aby pokračovala v přípravě projektové dokumentace a stanovila harmonogram prací, které budou spočívat mimo jiné v rekonstrukci a přeložce tramvajových kolejí. Podle náměstka primátora Adama Scheinherra (Praha Sobě) by rekonstrukce mohla začít za tři nebo čtyři roky.

Hospodaření Prahy skončilo v prvním pololetí přebytkem asi 9,41 miliardy Kč

Hospodaření hlavního města Prahy skončilo letos v prvním pololetí přebytkem zhruba 9,41 miliardy korun, což je meziročně o asi 5,5 miliardy Kč více. Hospodaření ovlivnily nižší výdaje, než město očekávalo, a vyšší příjmy. Příjmy činily 51,79 miliardy Kč a výdaje asi 42,4 miliardy korun. Na investice město zatím vydalo zhruba 4,76 miliardy Kč. Vyplývá to z výsledku hospodaření k 30. červnu 2021, který schválili pražští radní.

Dostavba vyhořelého křídla Průmyslového paláce vyjde na 2,64 miliardy Kč

Vyhořelé křídlo pražského Průmyslového paláce dostaví pro město konsorcium Společnost pro Průmyslový palác vedené Metrostavem. Náklady dostavby jsou zhruba 2,64 miliardy korun. Kromě dostavby vyhořelého křídla konsorcium zrekonstruuje druhé křídlo a střední trakt. Práce začnou letos, skončit mají do roku 2024. Výběr dodavatele schválili pražští radní. Vítězné konsorcium tvoří firmy Metrostav-DIZ, Avers a Syner. Křídlo paláce vyhořelo v roce 2008. Jeho dostavbu dlouhodobě provázely potíže.

Praha vypíše tendr na stavbu záchranné stanice pro zvířata za 206 milionů Kč

Pražský magistrát plánuje vypsat veřejnou zakázku s odhadovanou hodnotu 206 milionů korun bez DPH na stavbu areálu záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Jinonicích. Finálně budou o vypsání zakázky rozhodovat zastupitelé. Stavět by se v případě schválení mělo začít příští rok.

V Praze budou sdílená kola pro majitele kuponu MHD na 15 minut zdarma

Pro majitele časových kuponů na MHD bude v Praze možné zapůjčit si sdílené kolo na prvních 15 minut zdarma. Zkušební projekt schválili radní města, jeho spuštění magistrát předpokládá na začátku října. Projekt dostal na starosti organizátor pražské MHD Ropid, který po dokončení zkušební fáze vyhodnotí zájem ze strany cestujících a navrhne další postup.

Za projekt obchvatu Písnice zaplatí Praha 4,97 milionu Kč

Pražský magistrát zaplatí za projekt obchvatu Písnice zhruba 4,97 milionu korun. Práce pro město provede společnost Sweco Hydroprojekt, která dodá projektovou dokumentaci a zajistí následně autorský dozor při výstavbě. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Obchvat má ulehčit zejména vytížené Libušské ulici a odvést dopravu ze středu Písnice.

Video zde:


Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 31.8.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_vybrala_stavebni_firmu_pro.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_ucinila_prvni_krok_k_vybudovani.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/na_sportovni_granty_pujde_z_rozpoctu.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/na_modernizaci_ctyr_strednich_skol.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/bytovy_komplex_dopravniho_podniku_projde.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_chce_zapojit_system_sdileni.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/prazsti_radni_schvalili_dalsi_dotace_pro.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/rada_schvalila_vyber_dodavatele.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_se_prihlasila_k_mezinarodni.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/dalsi_zizkovska_tepna_projde.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_vycleni_dalsich_20_bytu_pro_hasice.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_znovu_navysuje_penize_na_rozvoj.html

Psali jsme zde: