Radnice pražské osmé městské části dostane od magistrátu neinvestiční dotaci na opravu šaten v základní škole LOPES v Čimicích…

Šatny jsou v havarijním stavu. Od magistrátu radnice získá asi 5,81 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. ZŠ zřizuje magistrát a budova v Čimicích patří Praze 8, které magistrát platí nájem. Chodí do ní děti s vadami řeči a mentálním postižením.

„Stav šaten je dlouhodobě nevyhovující z hlediska bezpečnosti žáků, osvětlení neodpovídá předepsaným normám, není zabezpečen vstup do budovy. Stav již nelze řešit dílčími opravami, celková rekonstrukce je jediným řešením havarijní situace,“ píše se v dokumentu.

Městská část si nechala již v roce 2019 vypracovat projekt oprav, avšak z finančních důvodů je zatím neprovedla. Radnice se totiž dlouhodobě potýká s nedostatkem financí, peníze tak na opravu nyní poskytne magistrát. Praha 8 se zároveň zavázala, že v následujících pěti letech sníží magistrátu nájem o polovinu. Město nyní platí ročně přibližně 1,1 milionu.

Autor: Redakce, ČTK, Praha 8, ČR, 1.9.2021