Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 6.9.2021:

Vedení Prahy začalo připravovat rozpočet na příští rok,vyhodnocuje požadavky

Vedení Prahy začalo připravovat rozpočet na příští rok. Magistrátní odbor rozpočtu posbíral požadavky z jednotlivých oblastí, které nyní vyhodnocuje. Připraven je návrh financování městských částí. Jednotlivé složky rozpočtu prodiskutují na výjezdním zasedání v příštím týdnu městští radní. Na jednání magistrátního finančního výboru to řekli primátorův náměstek Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) a ředitel odboru rozpočtu Patrik Paneš. Rozpočet na další rok pražští zastupitelé schvalují obvykle na prosincovém zasedání.

Hospodaření samotné Prahy skončilo k 30. červnu přebytkem 8,3 miliardy Kč

Hospodaření samotného hlavního města skončilo letos v prvním pololetí přebytkem 8,3 miliardy korun. Hospodaření Prahy ovlivnily vyšší než očekávané příjmy a nižší výdaje. Příjmy byly 50,3 miliardy Kč a výdaje 42 miliard Kč. V přebytku skončilo také hospodaření městských částí. V prvním pololetí město zároveň snížilo svůj dluh. Na jednání magistrátního finančního výboru to řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě).

Cesta kolem Planetária ve Stromovce bude opravena,předpokládaná cena 10 mil.

Hlavní cesta v pražské Stromovce vedoucí kolem budovy Planetária ke Šlechtově restauraci bude kompletně opravena. Důvodem je její špatný technický stav, který nelze vyřešit dílčími opravami. Náklady by měly být zhruba 9,97 milionu korun. Magistrát nyní vypíše tendr na firmu, která cestu opraví. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Kdy přesně oprava začne, není jasné.

Terminál na pražském Černém Mostě čekají příští rok úpravy

Hlavní město plánuje příští rok na jaře nechat na autobusový terminál na Černém mostě instalovat digitální panely s informacemi pro cestující, dále je v plánu například výměna osvětlení nebo vybudování nového přechodu. Práce na opravě mostních konstrukcí město zahájilo, připravuje také studii kompletní přeměny terminálu.

Praha obdržela od fondu dopravní infrastruktury 62 mil. Kč na opravy

Pražský magistrát obdržel od Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) více než 61,9 milionu korun. Peníze jsou určeny na opravy komunikací nebo vybudování protihlukových opatření. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Hlavní město má letos dostat ze SFDI celkem 407,45 milionu korun, což je meziročně o několik desítek milionu více.

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 7.9.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/domov_se_zvlastnim_rezimem_v_hornich.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/plavecke_centrum_na_sutce_se_rozsiri_a.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/uprava_dopravy_v_souvislosti_s_opravou.html


Psali jsme zde: