Doprava v Praze kolabuje a stala se tak hlavním tématem pražanů, ale i politiků…

Uzavírka za uzavírkou je dnes vidět v ulicích města, Pražané si stěžují, politici z opozice na situaci upozorňují. Primátor Hřib a vedení města však tvrdí, že jde vše podle plánu a vše je pod kontrolou.

Psali jsme zde:

Na situaci už reagoval i prezident Miloš Zeman. Ten napsal primátorovi Hřibovi otevřený dopis, ve kterém jej kritizuje kvůli situaci v dopravě a vyzývá jej, aby rezignoval.

Zeman Hřiba v dopise vyzval, „k okamžité nápravě dramatické situace v pražské dopravě a vyvození patřičných důsledků z pochybení, které v české komunální politice nemá obdoby“. Podle prezidenta je hlavní město v důsledku „amatérského přístupu“ i „záměrného diletantství“ dopravně paralyzované. Hřibovi vyčítá, že řidiče automobilů považuje za někoho, kdo své vozy využívá jen pro své pohodlí. „Automobil slouží především těm lidem, kteří jej využívají k dopravě do zaměstnání, přepravě zboží, objemných nákupů, transportu dětí do škol či k vyšetřením v nemocnici,“ napsal Hřibovi. MHD podle prezidenta ne vždy a pro všechny vychází jako nejvýhodnější varianta.

Uvedl, že úkolem politiků není hodnotit a nařizovat, jak se má kdo přepravovat. Dopravní situace v Praze je podle prezidenta natolik kritická, že zasahuje i Hřibem propagovanou MHD. Jako příklad uvedl ulice Zenklovu a Veselskou. „To, že opravy silnic jsou zcela nekoordinované, chaotické a nedomyšlené, způsobuje dennodenně komplikace statisícům obyvatel,“ napsal.

Primátor Hřib na to reagoval takto:

„Když už ale nejvíc ze všeho záleží prezidentovi naší země na stavu silnic, předpokládám, že zítra pan prezident vyzve k rezignaci i ministra dopravy. Vždyť i na D1 jsou kvůli opravám uzavírky a zácpy. Mimochodem o žalostné dopravní situaci na této klíčové dopravní tepně svědčí i to, že pan prezident do Brna raději letěl 1. září letadlem, než aby jel autem po D1. Tato prezidentova cesta mimochodem stála po započítání amortizace letadla cca 450 tisíc korun“.

Volejte v koloně primátorovi

Mezitím se na sociálních sítích objevili fotografie, kde na místech oprav, kde se dělají kolony aut, stojí maketa postavy primátora, která říká, že když stojíte v koloně, zavolejte primátorovi…

Zkusili jsme to i my z redakce, ale telefon už byl nedostupný…

Situace v dopravě se v Praze tedy neustále vyostřuje. Budeme ji i nadále sledovat…

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 8.9.2021

Zdroj:

https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/otevreny-dopis-prezidenta-republiky-primatorovi-hl.-m.-prahy-16092

https://www.facebook.com/groups/neverimepiratum/permalink/1216264058891338/