Iniciativa Za Folimanku, protestuje proti stavbě parku…

Iniciativa vede spor s Radnicí Prahy 2, kvůli stavbě nového parku pod Nuselským mostem. Teď však někdo ničí zátarasy a oplocení stavby. Iniciativa se ohrazuje proti tomu, že by s tím měla něco společného.

Vandalismus pod Nuselským mostem

Po zahájení přípravných stavebních prací pod Nuselským mostem neznámí vandalové zničili obecní a soukromý majetek. Škoda byla vyčíslena na více než 5000 korun. Stavební společnost řeší škodu s pojišťovnou a případem se zabývá Policie ČR.

Psali jsme zde:

Tisková zpráva iniciativy Za Folimanku zde:

Na 20. 9. 2021 od 15.00 svolává iniciativa Za Folimanku pod názvem Dobrý nápad pro Dvojku aneb interpelace Za Folimanku své sympatizanty na řádné zastupitelstvo Prahy 2. Důvodem je dlouhodobý a občansky silně podpořený nesouhlas se stavebním záměrem volnočasového areálu, ale nově též nařčení (kopie vyjádření v příloze) ze strany vedení radnice Prahy 2. „Naším primárním cílem bylo zamezit, či radikálně změnit podobu plánovaného stavebního záměru. S ohledem na vyjádření vedení radnice se však kauza momentálně přelévá i do roviny osobní, kdy je poškozována naše dobrá pověst, proti tomu je třeba se vymezit,“ říká Kamila Šmídová z Iniciativy Za Folimanku.

V příspěvku na oficiálním FB Prahy 2 se bez zjevných důkazů přisuzuje vina za údajný trestný čin spáchaný v prostorách plácku lidem nesouhlasícím s plánovaným betonováním parku, což je ve chvíli, kdy je daná událost v šetření policie naprosto nepřípustné. K tomu člen iniciativy Za Folimanku, Tomáš Čada říká: „Iniciativa Za Folimanku vždy respektovala zákony ČR. Využívala veškeré zákonné prostředky k zastavení betonáže na Folimance. To, že vedení radnice není schopné přistoupit k seriózní diskuzi, je dlouhodobě známá věc, ovšem praktiky ne nepodobné postupům STB za minulého režimu vyžadují jasné vymezení. Proto budu oficiálními cestami požadovat omluvu uveřejněnou na inkriminovaném FB profilu.“  

Zdroj: Praha 2

Shrnutí událostí:

Dne 5. 9. 2021 došlo k oplocení plácku v parku Folimanka ve stejném dni došlo k poškození oplocení a iniciativa Za Folimanku se od něj distancovala následujícím prohlášením: „Chápeme rozhořčení, které kroky radnice vyvolávají. Je nepřijatelné, aby byl názor občanů přehlížen. Je frustrující, když se nelze dovolat svých práv. Nelze však zacházet do krajností. Nesouhlasíte-li s kroky radnice Prahy 2, sledujte nás a budete informováni o aktivitách dalšího protestu proti chystanému stavebnímu záměru. Tímto se iniciativa Za Folimanku distancuje od poškozování soukromého majetku. Děkujeme všem, kteří se umí chovat slušně nejen ve veřejném prostoru, ale i při správě věcí veřejných.“

Dne 8. 9. 2021 vydala PČR výzvu ve věci hledání svědků údajného incidentu na Folimance. V návaznosti na to se na oficiálním FB radnice Prahy 2 objevil dehonestující příspěvek, kde mimo jiné stojí: „Je neuvěřitelné, kam až může zajít zloba a zášť některých lidí. O víkendu někdo zničil plot kolem stavby pod Nuselským mostem, v pondělí zase někdo střílel lukem po dělnících na stavbě (viz příloha).

Toto všechno je následek štvavé a agresivní dezinformační kampaně několika jedinců, kteří nesouhlasí s úpravou ne příliš využívaného plácku přímo pod Nuselským mostem.“

Iniciativa se s ohledem na informace uvedené výše distancuje od veškerých aktivit nelegálně bránících či přerušujících výstavbu a zároveň žádá média o nestranné informování v dané kauze. Rádi zodpovíme jakékoli dotazy.

Zdroj: Facebook Praha 2

Za petiční výbor: 

Ing. Kamila Šmídová, projektový manažer

Ing. Martin Štich, vodohospodář

Mgr. Tomáš Čada, básník a pedagog 

Zdroj: Praha 2

Kauzu budeme i nadále sledovat…

Autor: Redakce, Za Folimanku, Praha 2, ČR, 10.9.2021

Zdroj:

https://www.praha2.cz/Vandalismus-pod-Nuselskym-mostem.html

https://www.facebook.com/Praha2/posts/4548477341858834