Přinášíme informace o rozhodnutích 29. zasedání ZHMP…

29. zasedání ZHMP, se opět protáhlo.Trvalo 13 hodin. Pražští zastupitelé projednávali zhruba čtyři hodiny pouze program svého dnešního zasedání. Při debatě se přeli mimo jiné o koordinaci uzavírek při opravách silnic nebo o fungování Pražského inovačního institutu. Při diskusi často sklouzávali mimo téma a nevyhnuli se ani osobním invektivám. Před polednem si na žádost několika zastupitelských klubů vzali přestávku, kterou oproti původně plánovaným 15 minutám prodloužili. Program nakonec schválili zhruba ve 12:45, kdy začaly interpelace občanů.

Celé dopoledne se zastupitelé hádali hlavně kvůli dopravě. Ta ve městě momentálně kolabuje. Před magistrátem byla i demonstrace.

Psali jsme zde:

29. zasedání ZHMP jsme sledovali zde:

Souhrn rozhodnutí pražských zastupitelů na 29. zasedání ZHMP:

Pražský magistrát koupí od DPP pět budov za necelých 116 milionů Kč

Pražský magistrát koupí od dopravního podniku (DPP) pět budov ve Vysočanech. Za stavby, v nichž mají být městské byty, město podniku zaplatí 115,7 milionu korun. Nákup dnes schválili pražští zastupitelé. Část budov magistrát převede do správy radnice deváté městské části. Peníze na koupi vezme město ze svého fondu dostupného bydlení.

Nemocnice Na Františku dostane od Prahy peníze na vybavení lékárny

Na vybavení lékárny v Nemocnici Na Františku dá Praha první městské části, která toto zdravotnické zařízení provozuje, 94.500 korun. Za poskytnuté peníze se nakoupí mimo jiné lednice, mobilní scanner a laboratorní váha. Dotaci schválilo zastupitelstvo hlavního města.

Hlavní město vykoupí pozemek nutný pro stavbu podchodu pod dálnicí D4

V Praze-Zbraslavi zmizí z dálnice D4 přechod pro chodce a nahradí jej podchod. Pražští zastupitelé schválili výkup pozemku, který je pro jeho výstavbu nezbytný. Pro zahájení stavby zbývá městu získat ještě jeden. Výkup 232 metrů čtverečních vyjde město na 360.000 korun. Kdy přesně stavba podchodu začne a na kolik vyjde, zatím není jasné.

Pražské firmy budou moci po omezenou dobu dlužníkům odpustit úroky

Pražské městské firmy a příspěvkové organizace hlavního města budou informovat své dlužné klienty o tom, že jim mohou po omezenou dobu zaplatit pouze jistinu. Úroky budou dlužníkům odpuštěny. Nutné ale bude uhradit odměnu exekutorovi. Usnesení, které navazuje na novelu exekučního řádu, schválili zastupitelé hlavního města. Za speciálních podmínek bude možné dluhy umořit v období mezi 29. říjnem 2021 a 21. lednem 2022, sdělil poslanec a opoziční zastupitel Patrik Nacher (ANO).

Pražští zastupitelé schválili vznik organizace pro rozvoj fotovoltaiky

V Praze začne od letošního října fungovat nová pražská příspěvková organizace zabývající se rozvojem fotovoltaiky a dalších zdrojů obnovitelné energie. Jedním z cílů je snížit množství CO2 v ovzduší. Založení organizace s názvem Pražské společenství obnovitelné energie schválili pražští zastupitelé. Hlavním úkolem bude vybudování fotovoltaických panelů na střechách městských budov.

Praha navýší základní kapitál Prague City Tourism o 45 milionů Kč

Hlavní město navýší základní kapitál své firmy Prague City Tourism (PCT). Současný základní kapitál 66 milionů korun bude navýšen o dalších 45 milionů. Rozhodli o tom pražští zastupitelé. PCT je stoprocentně vlastněná hlavním městem a má na starosti turistický ruch. Akciová společnost nahradila původní příspěvkovou organizaci Pražská informační služba (PIS).

Sbormistři a manželé Vladislav Souček ( 1937) a Zdena Součková (1949) obdrží od hlavního města bronzovou medaili

Ocenění dostanou za významné celoživotní dílo v oblasti hudby, které je spjato s hlavním městem Prahou. Udělení medaile schválili zastupitelé hlavního města. Hlavní město oceňuje své významné obyvatele několika způsoby včetně čestného občanství.

Zasedání ZHMP po 13 hodinách skončilo. Další ZHMP, se koná 14.10.2021.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 10.9.2021

Psali jsme zde: