Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 13.9.2021:

Praha zaplatí více za opravu Šlechtovy restaurace, radní schválili dohodu

Praha zaplatí firmě Pracom za první část rekonstrukce Šlechtovy restaurace 160,9 milionu korun s DPH, což je o asi 38 milionů více, než byla původní cena. Cena se zvýšila dodatky a požadavky firmy na vícepráce, z nichž většinu město uznalo. Dalších 20,8 milionu s daní magistrát zaplatí za vybudování přípojek, což je v důsledku uplatnění smluvní pokuty za opožděné dokončení naopak o zhruba dva miliony méně. Vyplývá to z dohod o narovnání, které schválili pražští radní. Oprava památky ve Stromovce začala na přelomu let 2017 a 2018, celkem má stát 290 milionů korun.

Praha postaví P+R parkoviště u metra B Nové Butovice za 293 milionů Kč

Řidiči dojíždějící do hlavního města budou moci využít nové záchytné P+R parkoviště u stanice metra B Nové Butovice. Pražští radní vybrali dodavatele, který dům se 400 stáními postaví. Náklady jsou asi 292,75 milionu Kč. Praha se dlouhodobě potýká s nedostatkem míst na parkovištích P+R. Nyní jej staví na Černém Mostě či v Hostivaři. Parkoviště v Nových Butovicích postaví sdružení firem Parkovací dům Petržílkova, které tvoří Metrostav a Trigema.

Praha si nechá udělat studii úprav Ďáblického hřbitova

Ďáblický hřbitov v Praze 8 se dočká opravy. Magistrát si nechá vypracovat architektonicko-urbanistickou studii na jeho úpravu. Současná podoba je neuspokojivá jak po vizuální stránce, tak kvůli historickým nepřesnostem. Na studii nechá město vypsat veřejnou soutěž. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Pro magistrát soutěž zorganizují Správa pražských hřbitovů (SPH) společně s Institutem plánování a rozvoje (IPR). Ďáblický hřbitov je druhým největším v Praze a je zde čestné pohřebiště politických vězňů.

Video zde:

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 14.9.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/rada_rozhodla_o_vyberu_zhotovitele_p_r.html

Psali jsme zde: