Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 21.9.2021

Laboratoře v Česku potvrdily v pondělí 489 nových případů koronaviru, což je prakticky stejně jako před týdnem. V souvislosti s nemocí covid-19 bylo v nemocnicích 164 lidí, o deset víc než ke konci víkendu a o sedm víc než minulé pondělí. Počet nakažených pacientů ve vážném stavu se dál pohybuje kolem třiceti. Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření nákazy k dnešku mírně kleslo na 1,08 z 1,14. Nad hodnotou jedna znamenající zrychlování epidemie se drží od konce srpna. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Za první den přeočkovávání třetí dávkou si ji nechalo aplikoval 282 lidí.

Po ztrátovém pondělí dnes index pražské burzy zamířil vzhůru

Pražská burza smazala část pondělních ztrát. Index PX dnes zpevnil o 0,68 procenta na 1294,19 bodu. K růstu mu pomohly hlavně finanční tituly v čele s bankou Erste a cenné papíry energetické firmy ČEZ. Vyplývá to z údajů na burzovním webu. Koruna dnes mírně posílila k oběma hlavním světovým měnám.

Řidiče čekají komplikace v Horoměřické ulici v Praze, bude se opravovat

Řidiče čekají komplikace v Horoměřické ulici v Praze. Technická správa komunikací (TSK) zde totiž začne od středy 29. září 2021 měnit povrch vozovky a chodníků. Opravy budou prováděny po polovinách a provoz bude kyvadlově řízen semafory. Konec rekonstrukce je naplánován na 30. listopadu 2021. Práce budou pokračovat v dalším úseku v příštím roce.

Praha dokončuje smlouvy s developery ohledně Nákladového nádraží Žižkov

Developerské firmy, které plánují stavět v pražském areálu Nákladového nádraží Žižkov (NNŽ), přispějí na základě připravovaných smluv s městem na rozvoj veřejné infrastruktury zhruba 1,55 miliardy korun. Na dnešní tiskové konferenci k výstavě o budoucnosti areálu to dnes řekl primátorův náměstek Petr Hlaváček (za TOP 09). Na NNŽ plánují stavět například firmy Central Group, Penta Real Estate, Sekyra Group nebo Finep.

Praha začne 3. října očkovat třetí dávkou proti covidu-19 v sociálních službách
Zpráva má novější verzi

Hlavní město začne 3. října s očkováním klientů a zaměstnanců sociálních služeb třetí dávkou vakcíny proti covidu-19. Na tento den vychází datum, kdy uplyne u některých zájemců osm měsíců od podání druhé dávky očkování. Novinářům to dnes řekl ředitel odboru zdravotnictví pražského magistrátu Martin Ježek. V říjnu bude mít nárok na třetí dávku podle Ježka asi 50.000 lidí v Praze, počty budou postupně růst a příští rok v březnu to bude kolem 350.000 lidí.

Přibylo téměř 500 případů covidu, reprodukční číslo je těsně nad hodnotou jedna
Zpráva má novější verzi

Laboratoře v Česku potvrdily v pondělí 489 nových případů koronaviru, což je prakticky stejně jako před týdnem. V souvislosti s nemocí covid-19 bylo v nemocnicích 164 lidí, o deset víc než ke konci víkendu a o sedm víc než minulé pondělí. Počet nakažených pacientů ve vážném stavu se dál pohybuje kolem třiceti. Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření nákazy k dnešku mírně kleslo na 1,08 z 1,14. Nad hodnotou jedna znamenající zrychlování epidemie se drží od konce srpna. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

V pražských Letňanech dnes začínají veletrhy For Arch a For Interior

Na výstavišti v pražských Letňanech dnes začíná 32. ročník mezinárodního stavebního veletrhu For Arch a veletrh nábytku, interiérů a bytových doplňků For Interior. První den zveřejní Asociace českých nábytkářů předběžný odhad výroby a tržeb z prodeje nábytku za letošní rok. Večer bude vyhlášen vítěz ankety Architekt roku 2021. Veletrhy potrvají do soboty 25. září.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 21.9.2021