Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 20.9.2021:

Praha umístí na bytové domy na Černém Mostě fotovoltaické panely

Pražský magistrát vypíše tendr na firmu, která v ideálním případě do konce roku zajistí instalaci fotovoltaických panelů na dva městské bytové domy na Černém Mostě. Tento a další plánované podobné projekty bude mít na starosti nedávno založená příspěvková organizace magistrátu Pražské společenství obnovitelné energie. První dva domy mají otestovat její fungování.

Praha 9 koupí od České pošty areál ve Vysočanech

Praha 9 koupí za 116,9 milionu korun od České pošty areál ve Vysočanech, který chce následně využít k vybudování sportovních a volnočasových prostor pro děti ze sousední základní školy. Budovy a pozemky, které již pošta nepotřebuje, jsou mezi Poděbradskou a Sousedíkovou ulicí.

Praha Sobě neuspěla s požadavkem ohledně demolice brutalistního domu

Pražští radní neschválili návrh primátorova náměstka Adama Scheinherra (Praha Sobě), aby město vyzvalo Prahu 2 k podání odvolání proti demolici brutalistní budovy Vojenských staveb u Nuselského mostu. Náměstek po jednání rady řekl novinářům, že koaliční partneři návrh nepodpořili. Majitel budovy, firma Jizera Invest, plánuje na jejím místě postavit nový dům.

U stanice pražského metra Nové Butovice vznikne dočasné P+R parkoviště

Řidiči přijíždějící do hlavního města ze západu, budou moci u stanice metra B Nové Butovice zaparkovat na novém záchytném P+R parkovišti. Vybudováno bude na pozemku nutném pro stavbu tzv. mimo úrovňové křižovatky Radlické radiály. P+R pro asi 150 až 200 aut zde tedy vznikne dočasně. Vedení města dnes schválilo výkup pozemku o rozloze necelých 160 metrů čtverečních.

Pražští radní odložili projednání stavby areálu Svět záchranářů

Pražští radní odložili projednávání výstavby vzdělávacího areálu Svět záchranářů v Dubči. Radní dokument stáhli z dnešního programu jednání na žádost koaliční Prahy Sobě, protože primátorovu náměstku Adamu Scheinherrovi (Praha Sobě) mimo jiné vadilo to, že se k materiálu nemohl vyjádřit a že areál zasahuje do vybudování zelených pásů kolem plánované části Pražského okruhu označeného jako 511 mezi D1 a hradeckou dálnicí. Na dotaz to řekli náměstci Petr Hlubuček (STAN) a Scheinherr. Kdy přesně o stavbě bude vedení města opět jednat, není jasné. Hlubuček to chce navrhnout na program jednání radních příští týden.

Pražská developerská společnost připraví několik projektů bytových domů

Prahou loni založená Pražská developerská společnost (PDS) připraví na pozemcích vlastněných městem několik projektů stavby bytových domů. Městské bydlení by mělo vzniknout ve Vršovicích, na Smíchově, na Palmovce, na Ládví a na Zlíchově. PDS město založilo právě pro tento účel, podle dnes schváleného dokumentu dostala firma na starost deset pozemků s tržní hodnotou 2,94 miliardy korun.

Praha chystá druhou fázi oprav povrchu Hlávkova mostu, začne na podzim

Pražský magistrát prostřednictvím své firmy Technická správa komunikací (TSK) připravuje druhou fázi opravy povrchu Hlávkova mostu. Tentokrát se bude týkat směru z Holešovic do centra. Začít by měla letos na podzim. Silničáři nyní dokončili první etapu opravy ve směru na Prahu 7. Hlávkův most je součástí severojižní magistrály a je ve špatném stavu, magistrát tak chystá jeho rekonstrukci. Kdy začne, není jasné.

Na primární prevenci ve školách dá Praha příští rok 15 milionů Kč

Na podporu programu primární prevence ve školách půjde v Praze v příštím roce z rozpočtu města 15 milionů korun, tedy stejně jako letos. Program se zaměřuje mj. na vzdělávání pedagogů a dalších školských pracovníků v primární prevenci a zlepšení jejich dovedností. Jedná se např. o boj se záškoláctvím, šikanou nebo užíváním návykových látek. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. O peníze mohou žádat jak školy, tak zařízení vlastnící akreditaci k preventivní práci.

Praha udělí architektu Rajnišovi stříbrnou medaili hlavního města

Vedení Prahy udělí architektu Martinu Rajnišovi (75) stříbrnou medaili hlavního města. Ocenění dostane za významné celoživotní dílo v oblasti architektury spjaté s hlavním městem. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Rajniš je autorem řady českých dřevěných rozhleden včetně Doubravky na Černém Mostě nebo se v 70. letech 20. století podílel na stavbě obchodního domu Máj na Národní třídě. Praha oceňuje své významné obyvatele několika způsoby včetně čestného občanství. Udělení medaile musí ještě schválit městští zastupitelé.

Video zde:

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 21.9.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/rada_rozhodla_o_vyberu_zhotovitele_p_r.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_ziska_dalsi_dulezity_pozemek_pro.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/trzni_hodnota_prvni_kolekce_mestskych.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/rada_schvalila_pilotni_projekt_instalace.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/projekty_mestske_bytove_vystavby_prazske.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/zastaraly_areal_rugby_clubu_tatra.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_souhlasila_s_porizenim_budov_a.html

Psali jsme zde: