Zastupitelé Prahy 4 dnes opět odmítli projednat návrh opozice diskutovat o prodeji městského pozemku na Budějovické ulici vedle radnice…

Pro zařazení materiálu na program zasedání hlasovalo pouze 22 z celkem 45 zastupitelů. Kvůli spornému prodeji se sešli zastupitelé čtvrté městské části již v minulém týdnu, kdy koalice tvořená ANO, ODS a TOP 09 s podporou zastupitelky SPD nepodpořila program jednání, na kterém byl pouze prodej zmíněného pozemku. Vedení radnice dnes prodej pozemku na zasedání nekomentovalo.

Psali jsme zde:

O prodej pozemku se již pokoušelo vedení radnice před několika lety, prodej však kvůli nesrovnalostem zastavil magistrát, který musí u pozemků svěřených městským částem od určité výměry prodeje posvětit. Současná starostka Irena Michalcová (ANO) nicméně podle opozičních Pirátů a zastupitelů Prahy 4 sobě opět oslovila magistrát s žádostí o souhlas s prodejem, navíc za cenu nižší než stanovenou posudkem.

Opoziční zastupitel a bývalý starosta Petr Štěpánek (Praha 4 sobě, Zelení) dnes, stejně jako minulý týden, uvedl, že je nesmysl o prodeji uvažovat. A to s ohledem na to, že původní kupní smlouva je od počátku neplatná. Předmětný pozemek je podle něj také nutné zachovat jako rezervu pro případnou stavbu radnice, protože současné prostory na Budějovické si městská část pronajímá.

„Je to zásadní věc, kterou bychom měli prodiskutovat,“ řekl opoziční zastupitel Petr Kutílek. Podle jeho názoru je důležité, aby radnice Prahy 4 začala koncepčně uvažovat při nakládání s veřejnými pozemky. „Místo toho by bylo důležité začít uvažovat o využití tohoto pozemku jako třeba nového sídla radnice. Takto důležitý pozemek bychom měli diskutovat na jednání zastupitelstva,“ dodal.

Opoziční zastupitel a bývalý místostarosta Tibor Vansa (Piráti) v diskusi o programu jednání označil dnešní jednání za zbytečné, neboť všechny body z programu mohli zastupitelé schválit na mimořádném jednání v minulém týdnu. Radnice tak podle něj vydala zbytečně asi 100.000 korun za uspořádání dnešního zasedání.

Pozemek je městské části svěřen magistrátem. Pokud by jej radnice chtěla prodat, musí získat souhlas zastupitelstva hlavního města. To o prodeji dosud nejednalo.

Autor: Redakce, ČTK, Praha 4, ČR, 22.9.2021