Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 26.9.2021

Laboratoře v Česku v sobotu potvrdily 409 případů koronaviru, zhruba o stovku více než před týdnem. Reprodukční číslo, ukazující rychlost šíření nákazy, stouplo na 1,05 z předchozích 1,01. Počet lidí s covidem-19 v nemocnicích se v mezitýdenním srovnání zvýšil o devět na 166, proti pátku jich ale o čtyři ubylo. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Praha bude mít do konce roku nový statický posudek Strahovského stadionu

Pražský magistrát bude mít do konce letošního roku aktualizovaný statický posudek Strahovského stadionu. Následně chce vedení města stanovit další postup ohledně jeho rekonstrukce. Městský Institut plánování a rozvoje (IPR) zároveň připravuje zadání soutěže, která by měla řešit podobu stadionu a jeho okolí.

Na jihu Prahy vznikne cyklostezka napojená na stezku z Vestce

Na jihu hlavního města vznikne cyklostezka z Kunratic, která bude napojena ve východní části na stávající stezku pro chodce a cyklisty A202 ze středočeského Vestce. Práce by měly začít 1. října a skončit do prosince letošního roku. Vyplývá to z informací zveřejněných na stránkách pražské Technické správy komunikací (TSK). Loni v hlavním městě přibylo cyklistů. Automatické sčítače umístěné na cyklostezkách napočítaly více než 4,45 milionu průjezdů, což je meziročně téměř o 1,13 milionu více.

Pražská záchranná stanice pro volně žijící živočichy přijala asi 4500 zvířat

Pražská záchranná stanice pro volně žijící živočichy od ledna přijala asi 4500 zvířat, méně než loni. Počet zvířat, o která pečovali pracovníci záchranné stanice, ovlivnily zvláště chladné jarní měsíce. Nyní se v areálu starají zvláště o mláďata ježků.

V sobotu přibylo 409 případů covidu, zhruba o stovku víc než před týdnem

Laboratoře v Česku v sobotu potvrdily 409 případů koronaviru, zhruba o stovku více než před týdnem. Reprodukční číslo, ukazující rychlost šíření nákazy, stouplo na 1,05 z předchozích 1,01. Počet lidí s covidem-19 v nemocnicích se v mezitýdenním srovnání zvýšil o devět na 166, proti pátku jich ale o čtyři ubylo. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

PRAHA – Běchovice: Závod Běchovice – Praha je oficiálním mistrovstvím České republiky v silničním běhu na 10 km

Dnes se uskuteční 125. ročník silničního běhu Běchovice – Praha, který budou provázet dopravní opatření na trase závodu a vybraných komunikacích.Legendární běžecký závod s nejdelší historií v Evropě, který běžcům nabízí moderní zázemí. Závod, který nadchne svou atmosférou a tradicí. Trať, která vás prověří. To vše poslední zářijovou neděli již po 125. Více informací: https://www.bechovice-praha.cz/

Grand Prix Zlaté Prahy vyhrál snímek Romeo a Julie

Hlavní cenu festivalu Zlatá Praha získal britský snímek Romeo a Julie. Odvážný nový film klasické romantické tragédie Williama Shakespeara natočil Simon Godwin. Film zvítězil v konkurenci více než 90 děl ze 17 zemí. Slavnostní vyhlášení se konalo včera večer na Nové scéně Národního divadla.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 26.9.2021