Volby v Praze vyhrálo Spolu před PirSTAN

Volby do Sněmovny v Praze vyhrálo Spolu, získalo 40,02 procenta a 11 poslanců. Na druhém místě jsou PirSTAN, mají 22,64 procenta a šest poslanců. Třetí ANO dostalo 17,46 procenta hlasů, což znamená pět poslanců. Vyplývá to z výsledků sněmovních voleb zveřejněných Českým statistickým úřadem. Voleb se v kraji zúčastnilo 70,15 procenta voličů. Čtvrtá SPD má 4,59 procenta hlasů a jednoho poslance. Pátá skončila ČSSD, má 4 procenta hlasů. Šestá skončila Přísaha, má 3,41 procenta hlasů.

Volby do sněmovny 2021 jsou u konce

Následuje sčítání hlasů.

Policie v Praze prověřovala petiční stánky u voleb, zákon neporušily

Policie v Praze prověřovala petiční stánky uskupení Praha sobě před volebními místnostmi, dostala kvůli tomu několik oznámení. Volební zákon sběrem podpisů neporušilo, řekla dnes mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Policie podle ní u voleb v Praze zatím nezaznamenala ani žádné jiné potíže. Lídr Prahy sobě Jan Čižinský na facebooku napsal, že šlo o sběr podpisů před komunálními volbami. Aby mohlo jedno ze sdružení, které je součástí pražské koalice, znovu kandidovat, nasbírat musí 100.000 podpisů.

Počet případů koronaviru v ČR v pátek potřetí v týdnu přesáhl tisícovku

Počet případů koronaviru v Česku v pátek potřetí v tomto týdnu přesáhl tisícovku. Laboratoře jich potvrdily 1017, téměř o čtvrtinu víc než před týdnem. Testů přitom v mezitýdenním srovnání ubylo. S nemocí covid-19 je v nemocnicích 331 lidí, nejvíc od začátku června. Počet úmrtí s koronavirem se přiblížil 30.500. Dál roste počet nových případů v přepočtu na 100.000 obyvatel. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Volby do sněmovny PČR 2021

Hlasovat bude možné ještě dnes od 8:00 do 14:00.

ČR čeká druhý den sněmovních voleb a zveřejnění jejich výsledků

Česko dnes čeká druhý den voleb do Poslanecké sněmovny. Hlasovat v něm budou moci ti, kteří cestu do volebních místností nenašli v pátek. Možnost vybrat si své poslance mají od 08:00 do 14:00. Informace alespoň o tom, které uskupení se do Sněmovny dostaly, by mohly být známy do večera. Výsledky hlasování z jednotlivých volebních okrsků budou zveřejněny na volebním webu.

Volby v pražských městských částech

V pražských městských částech se včera po 20:00 podle mluvčích radnic volební účast pohybovala mezi 40 a 50 procenty. Například v Praze 4 podle mluvčího Jiřího Bigase v některých okrscích dosáhla 50 procent, polovina voličů dorazila k volbám i v Praze 12.

Na Staroměstské náměstí se po loňském výpadku vrátí vánoční trhy

Na pražské Staroměstské náměstí se po loňském výpadku způsobeným pandemií nemoci covid-19 letos vrátí vánoční trhy. Začnou v sobotu 27. listopadu a potrvají do čtvrtka 6. ledna 2022. Rozsah a podoba trhů bude ještě upřesněna. Sdělila to Hana Tietze, mluvčí firmy Taiko, která pro město trhy pořádá. Vánoční strom by se měl slavnostně rozsvítit na Staroměstském náměstí v sobotu 27. listopadu. Ten zde loni sice také stál a svítil, ale město kvůli hygienickým opatřením od jeho slavnostního rozsvícení upustilo.

Na aukci v Praze se prodaly mince za 72 mil. Kč, dvě nejdražší po 5,4 mil. Kč

Na aukci v Praze se dnes prodaly mince a medaile za 2,35 milionu eur, tedy v přepočtu za zhruba 59,7 milionu korun. I s aukční přirážkou, která činí 20 procent, byla celková suma téměř 72 milionů korun. Nejdražšími mincemi aukce byly Svatováclavské desetidukáty – jeden z roku 1951 a druhý s letopočtem 1938. Každá mince se vydražila za 4,5 milionu korun, včetně přirážky jejich cena činí 5,4 milionu korun. Na dražbě padly desítky rekordů.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 9.10.2021