Pražské Vinohrady byly zvoleny 32. nejvíc cool čtvrtí na světě…

Mezinárodní magazín Time Out, ji zařadil do svého žebříčku. o necelý měsíc dříve vyhlásil českou metropoli vůbec nejhezčím městem na planetě a zároveň sedmým nejlepším městem.

Vinohrady jsou podle magazínu příkladem kosmopolismu. Jsou oblíbené mezi zahraničními studenty i turisty. Expati si je přímo užívají. (Expat – lidé žijící a pracujícími mimo svou vlast). Jsou zde pro ně kavárny, parky, nebo farmářské trhy.

Podle magazínu je dobré posezení v Riegrových sadech s výhledem na starou část města a Pražský hrad.

Nejlepší čtvrtí na světě je v dánském hlavním královském městě Kodaň. Kodaňské sousedství Nørrebro má podle magazínu naprosto vše, na co si lidé vzpomenou, ať už to jsou historická i moderní architektura, stylové restaurace, vinárny, pekařství a podobně. Gastronomie zkrátka hraje v Kodani prim.

Další jsou v pořadí chicagská čtvrť Andersonville, Jongno 3-ga v Soulu, Leith v Edinburghu, Station District ve Vilniusu či newyorská čtvrť Chelsea. První desítku uzavírají XI District v Budapešti, Ngor v Dakaru, Sai Kung v Hongkongu a Richmond v Melbourne. Dále také berlínský Neukölln, amsterdamský Noord, Centro v Mexico City či Sololaki v gruzínském Tbilisi. Za pražskými Vinohrady se umístily například obvody Foz v Portu, dubajská Marina či Poblacion v Manile.

Žebříček je založen na anketě mezi 27 tisíci obyvateli jednotlivých měst. Hodnoticími aspekty tentokrát nebyly pouze gastronomie, kultura či noční život, ale také komunitní duch, pospolitost či udržitelnost. Tyto faktory se totiž podle magazínu ukázaly být po pandemii velmi významné.

10 nejvíc cool čtvrtí světa:

1. Norrebro, Kodaň, Dánsko

2. Andersonville, Chicago, USA

3. Jongno 3-ga, Seoul, Jižní Korea

4. Leith. Edinburgh, Velká Británie

5. Station District, Vilnius, Litva

6. Chelsea, New York, USA

7. XI District, Budapešť, Maďarsko8. Ngor, Dakar, Senegal

9. Sai Kung, Hongkong

10. Richmond, Melbourne, Austrálie

Zdroj: Time Out

Autor: Redakce, Time Out, Praha 2, ČR, 10.10.2021

Informace:

https://www.praha2.cz/