Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 12.10.2021

Praha přistoupí jako vedlejší účastník do řízení proti radní Marvanové

Hlavní město přistoupí jako tzv. vedlejší účastník na straně žalovaného do řízení vedeného u Městského soudu proti radní Haně Kordové Marvanové (za STAN). Rozhodnutí umožní městu fakticky se zapojit do sporu. Vyplývá to z dokumentu, který  schválili pražští radní. Marvanovou žaluje společnost Gold Happy Day a.s., Happy Day holding provozující kasino na Václavském náměstí. Společnost se cítí poškozena výrokem Marvanové na zasedání zastupitelstva loni v září. Po radní požaduje omluvu a půl milionu korun.

Zahraniční turisty bude do Prahy lákat nová on-line kampaň za 40 mil.Kč

Zahraniční turisty bude do Prahy lákat nová on-line kampaň. Magistrát ji společně se svou firmou Prague City Tourism (PCT) spustí od úterý 12. října a potrvá do konce letošního roku. Cílem je nalákat turisty vydávající se za kulturou či památkami. Kampaň se vyhne nočnímu životu a turistům mířícím za levným alkoholem. Náklady jsou 40 milionů korun. Turistický ruch patří mezi pandemií covidu-19 nejpostiženější odvětví.

Na opravy magistrátních bytů město vyčlenilo 20 milionů korun

Část bytů v majetku hlavního města bude rekonstruována. Jde o byty v pěti městských částech. Magistrát na opravy uvolní v souhrnu 20 milionů korun. Nejvyšší částka je určena pro byty na Černém Mostě v Praze 14. Rozhodli o tom pražští radní. Praha se potýká s nedostatkem bytů a plánuje výstavbu bytových domů. Zároveň své byty, stejně jako městské části, postupně opravuje.

Praha chce prověřit dodržování stavebních předpisů u reklamních staveb

Pražský magistrát pověří Technickou správu komunikací (TSK), aby prověřila dodržování Pražských stavebních předpisů u staveb pro reklamu umístěných na městských pozemcích. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní a podle kterého stavby často předpisy porušují. Podle reklamní firmy JCDecaux město s provozovateli nejedná a chybí mu systémová strategie venkovní reklamy. Kroky magistrátu v souvislosti s omezením jiných typů reklamy již dříve kritizovali další provozovatelé.

Univerzita dostane od Prahy 600.000 Kč na údržbu botanické zahrady

Přírodovědecká fakulta UK v Praze dostane od hlavního města finanční příspěvek ve výši 600.000 korun. Peníze budou sloužit na údržbu areálu botanické zahrady Na Slupi. Podmínkou přidělení peněz je, že zahrada zůstane otevřená veřejnosti. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Magistrát přispívá na údržbu zahrady bezmála dvě desetiletí. Zahrada je na nynějším místě od roku 1898.
V Praze si ode dneška mohou držitelé kuponů MHD půjčit kolo zdarma

Držitelé časových kuponů na pražskou MHD si mohou ode dneška na 15 minut zdarma vypůjčit sdílená kola společností Rekola a Nextbike. Novináře o tom informovali zástupci magistrátu, poskytovatelů a organizace Ropid, která se stará o pražskou veřejnou dopravu. Zkušební provoz potrvá do začátku příštího roku, poté ho město vyhodnotí a případně vypíše tendr na trvalého provozovatele.

Video zde:

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 12.10.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/na_sdilenem_kole_s_litackou_zdarma_az.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/prague_city_tourism_s_partnery_spousti.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_se_zastala_sve_radni_ve_sporu_se.html

Psali jsme zde: