Vedení hlavního města schválilo rozšíření zón placeného stání v Praze 5 a 6, o které požádaly radnice městských částí…

Rada schválila i některé drobnější úpravy zón v dalších městských částech.

V Praze 5 by se zóny měly začátkem příštího roku rozšířit na sídliště Barrandov, Žvahov, Zlíchov a do starých Hlubočep. V šesté městské části se rozšíření týká sídliště Baba a okolí Libockého rybníka. Zóny v metropoli provozuje magistrát, jejich úpravy tak musí schvalovat městská rada. Dlouholetou praxí je, že vedení města požadavky městských částí na úpravy zón na svém území akceptuje.

Rada schválila i další drobnější požadavky radnic. Například v Praze 1 se podle Scheinherra úprava týká Opletalovy ulice, v Praze 4 Točité ulice, v Praze 9 rozšíření v ulici U Lidového domu, v Praze 10 ulic Pod soutratím a U seřadiště, v Praze 7 jde o ulice Varhulíkové a Kouteckého a v Klánovicích se změny dotknou Plečické a Lovčické ulice.

Regulace parkování v metropoli se v moderní podobě poprvé objevila v roce 1996 v části Prahy 1, kde se snaha o regulaci dopravy objevila již v roce 1982. Následně byly rozšířeny a fungují v Praze 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 16 a 22. Část radnic je nezavedla na celém svém území, ale ve vybraných částech a postupně je rozšiřují.

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 18.10.2021