Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 23.10.2021

V pátek přibylo v Česku 4224 nakažených koronavirem, což bylo nejvíce za den od 13. dubna. Počet případů nemoci covid-19 byl opět více než dvakrát vyšší než ve stejný den v předchozím týdnu. Skokově oproti předešlému pátku vzrostl i počet hospitalizovaných s covidem-19, a to o skoro dvě třetiny na 834. Úmrtí lidí s covidem-19 bylo jen za posledních sedm dní zaznamenáno 62, což je o 18 zemřelých více než za celé září.

V Praze byla odhalena pamětní deska rodin zavražděných nacisty

Pamětní desku šesti členů rodin Bondyových a Bergmanových popravených nacisty za druhé světové války odhalili dnes v ulici Elišky Krásnohorské na Starém Městě zástupci Iniciativy A. Šest zavražděných pomáhalo členům skupiny Anthropoid v roce 1942 při útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Odhalení desky předcházela zádušní mše v chrámu sv. Víta za 294 obětí heydrichiády.

KSČM povede v éře mimo Sněmovnu europoslankyně Kateřina Konečná

Předsedkyní KSČM se dnes na mimořádném sjezdu na pražském Chodově stala europoslankyně Kateřina Konečná. Mluvčí KSČM Helena Grofová sdělila, že zvolena byla Konečná v prvním kole s velkou převahou. Podle informací získala při kvoru 160 celkem 175 hlasů. Její protikandidáti – Josef Skála 70 a Hana Aulická Jírovcová 63 hlasů. Aulickou před volbou doporučil odcházející předseda Vojtěch Filip.

V pátek přibylo v ČR 4224 případů covidu-19, nejvíc od 13. dubna

V pátek přibylo v Česku 4224 nakažených koronavirem, což bylo nejvíce za den od 13. dubna. Počet případů nemoci covid-19 byl opět více než dvakrát vyšší než ve stejný den v předchozím týdnu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Skokově oproti předešlému pátku vzrostl i počet hospitalizovaných s covidem-19, a to o skoro dvě třetiny na 834. Úmrtí lidí s covidem-19 bylo jen za posledních sedm dní zaznamenáno 62, což je o 18 zemřelých více než za celé září.

Komunisté budou volit předsedu, KSČM převezme po volebním debaklu

Komunisté budou dnes na mimořádném sjezdu v pražském Top Hotelu volit nového předsedu a hledat cestu, jak z volební prohry, která KSČM po třech desítkách let poslala z dolní parlamentní komory. Vybírat budou delegáti z osmi kandidátů, za favority jsou považovaní europoslankyně Kateřina Konečná a člen konzervativní části KSČM Josef Skála. Vedle lídra budou delegáti volit i další členy předsednictva.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 23.10.2021