Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 30.10.2021

V pátek přibylo v České republice 5720 potvrzených případů onemocnění covid-19, téměř o 1500 více než před týdnem. V nemocnicích je 1466 lidí, což je nejvíce od poloviny května. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Jízdu po Pražském okruhu komplikuje srážka sedmi aut u Jinočan

Na Pražském okruhu u Jinočan se dnes dopoledne srazilo zřejmě sedm aut. Při havárii se nikdo nezranil. Doprava na okruhu ve směru od Ruzyně k dálnici D1 je v místě nehody omezena na jeden jízdní pruh, uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Na výstavu automobilů v Letňanech se dnes stála fronta

Stovky lidí dnes dopoledne čekaly na vstup na letenské výstaviště, kde je o víkendu trojice výstav historických i nejmodernějších automobilů s názvem Prague Car Festival. Dalších několik set lidí přihlíželo, jak na venkovní ploše automobiloví jezdci, tzv. drifteři, trénují smyky. Akce potrvá do neděle, kromě jiného se na ní vyhlásí i výsledky soutěže Miss ČR.

Koronavirus se dál rychle šíří, v nemocnicích je nejvíc lidí od poloviny května

V pátek přibylo v České republice 5720 potvrzených případů onemocnění covid-19, téměř o 1500 více než před týdnem. V nemocnicích je 1466 lidí, což je nejvíce od poloviny května. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Kvůli Dušičkám lze o víkendu čekat rušnější silnice i hřbitovy

Kvůli úterní připomínce památky zesnulých lze dnes a v neděli očekávat větší provoz na silnicích a více lidí na hřbitovech než obvykle. Policie varovala před zloději, kteří mohou využít nepozornosti lidí při úpravách hrobů i odcizit věci ze zaparkovaných aut. Upozornila také, že na silnice vyjedou i sváteční řidiči. Hasiči vyzvali, aby lidé pokud možno nepoužívali nekvalitní svíčky v plastových obalech. Opatrní by lidé ve východní části země měli dnes být na hřbitovech i kvůli silnému větru, před kterým varovali meteorologové.

V neděli končí letní čas, hodiny se posunou z 3:00 na 2:00

V neděli končí letní čas a začíná standardní středoevropský čas (SEČ), pro který se vžilo označení zimní. Ve 03:00 se hodiny posunou zpátky na 02:00, noc tak bude o hodinu delší. Zimní, astronomický čas bude platit pět měsíců, do poslední březnové neděle. Podle plánu Evropské komise mělo povinné střídání času v celé unii příští rok skončit. Unijní země se ale na změně nedohodly, a tak si lidé i nadále budou muset dvakrát do roka přeřizovat hodiny.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 30.10.2021