Jednání Rady HMP, se koná dnes v pondělí 1.11.2021…

Program zde:

Pražští radní projednají financování pohotovostí či proměnu křižovatky

Pražští radní dnes projednají financování lékařských pohotovostí v příštím roce. Na ně by mělo jít 39 milionů korun, což je meziročně více. Na programu jednání je rovněž úprava křižovatky Antonínské a Bubenské ulici v Praze 7, podpora projektů ke zlepšení životního prostředí nebo memorandum o dostupném bydlení v Radlicích.

Zvýšení celkových nákladů na provoz pohotovostí si vyžádala opatření proti covidu. Jednak kvůli rizikovosti nákazy musí nemocnice vydávat peníze na protiepidemická opatření. Zvýšeny byly také mzdové náklady. Kvůli covidu zároveň poklesla návštěvnost pohotovostí a poskytovatelé péče tak obdrželi nižší úhrady od zdravotních pojišťoven.

O úpravě křižovatky v Holešovicích nedaleko metra C Vltavská, mluví někteří zástupci nynější magistrátní koalice dlouhodobě. Jednou z dřívějších variant vytvoření běžné křižovatky. Nyní se kříží tak, že auta v Bubenské jezdí po mostě a Antonínská prochází pod ním. Dnes by radní měli projednat mj. zpracování hlukové studie.

Na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí vyčlení magistrát pro příští rok 40 milionů korun. Peníze půjdou například na projekty ve veřejné zeleni, vzdělávání nebo ochranu přírody. Vedení města projedná také memorandum s Prahou 5 o spolupráci na projektu dostupného družstevního bydlení v Radlické ulici.

https://www.praha.eu/public/b1/4b/bd/3329770_1181470_Prg_34_Rada_2021.pdf

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/slozeni_rady/index.html

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 1.11.2021

Psali jsme zde: