Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 1.11.2021

Podél Radlické ulice v Praze 5 vzniknou domy s až 266 družstevními byty

Podél Radlické ulice v Praze 5 vzniknou dva domy s až 266 družstevními byty. Pražští radní schválili memorandum s pátou městskou částí, podle kterého v této lokalitě chce Praha založit bytové družstvo a byty vybudovat. Cílem je přispět k rozšíření možností cenově dostupného bydlení pro obyvatele na území Prahy. 

Podnikatelé postižení covidem mohou Prahu žádat o slevu z nájmu

Podnikatelé postižení opatřeními proti covidu-19, kteří mají provozovny v prostorech patřících městu, mohou magistrát požádat o slevu z nájmu. Slevy pro podnikatele schválilo vedení města, sdělil radní Jan Chabr (TOP 09). Slevy se pohybují od 30 do 70 procent. Slevy město poskytovalo podnikatelům již v loňském roce. Rovněž zrušilo poplatky za restaurační předzahrádky nebo vytvořilo program na podporu podniků.

Na provoz pohotovostí vydá Praha v příštím roce 39 milionů korun

Na provoz lékařských pohotovostí vydá pražský magistrát v příštím roce na 39 milionů korun, což je meziročně o čtyři miliony více. Důvodem jsou zvýšené náklady způsobené pandemií covidu-19 a zároveň nižší úhrady ze strany zdravotních pojišťoven. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Pohotovosti jsou v Praze v sedmi nemocnicích a v Městské poliklinice. Město je musí mít ze zákona.

Na opravy silnic dostane Praha letos od státu 526 milionů korun

Hlavní město dostane letos ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) necelých 526,1 milionu korun, což je o několik desítek milionů více než loni. Peníze jsou určeny na rozvoj a opravy komunikací. Vyplývá to z dodatku smlouvy mezi Prahou a fondem, který schválili pražští radní. Částka ze SFDI pro Prahu až do loňska klesala.

V příštím roce Praha dá na dotace pro životní prostředí 40 milionů Kč

Pražský magistrát v příštím roce rozdělí na dotacích pro životní prostředí 40 milionů korun, což je stejně jako v minulých letech. Peníze budou určeny na projekty v šesti kategoriích, mezi kterými jsou například veřejná zeleň, vzdělávání nebo ochrana přírody. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Žadatelé se mohou o dotaci obracet na město od 6. prosince do 5. ledna 2022.

Z křižovatky Bubenské a Antonínské v Praze 7 by mohl zmizet most

Z pražské křižovatky ulic Bubenská a Antonínská u stanice metra C Vltavská by mohl zmizet most a stát se z ní běžná křižovatka. Magistrát si nyní nechá vypracovat hlukovou studii pro zamýšlené úpravy. Změna má zlepšit podobu Vltavské a přispět k lepší průchodnosti místem. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Křižovatku chce město proměnit v souvislosti s připravovanou stavbou nové budovy filharmonie na Vltavské.


Video zde:

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 2.11.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_hosti_svetove_tenisove_jednicky_na.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/v_pristim_roce_zajisti_praha_lekarskou.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/prvni_projekt_hl_m_prahy_na_dostupne.html

Psali jsme zde: