Jednání Rady HMP, se koná dnes v pondělí 8.11.2021…

Program zde:

Radní Prahy projednají zimní údržbu silnic či hospodaření s děšťovou vodou

Pražští radní dnes projednají zimní údržba komunikací. Na ni by mělo být včleněno asi 841 milionů korun. Údržba se každoročně koná od listopadu do konce března následujícího roku. Radní projednají rovněž hospodaření s dešťovou vodou nebo dotaci na vybudování podchodu pod železnicí v Kbelské ulici. Radní také projednají výběr nového ředitele Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.

Silnice a chodníky jsou uklízeny v několika tzv. pořadích. V prvním vyjedou sypače a pluhy na nejdůležitější komunikace a chodníky, zejména v okolí úřadů, nemocnic, škol či nádraží a stanic metra. Uklizeny musí být do dvou hodin od výjezdu. V druhém pořadí silničáři uklízí zbývající komunikace druhé třídy a ve třetím pořadí ty zbylé.

Dokument týkající se nakládání s dešťovou vodou má pomoci v boji s úbytkem vody a zajistit co nejefektivnější nakládání s dešťovou vodou. Stanoví možnosti řešení, stanovit cíle a motivovat stavebníky, aby navrhovaná řešení uskutečnili. Radní projednají také materiál týkající se rozvoje a péče stromořadí.

https://www.praha.eu/public/3b/42/64/3331546_1182632_Prg_35_Rada_2021.pdf

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/slozeni_rady/index.html

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 8.11.2021

Psali jsme zde: