Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 8.11.2021

Praha zrušila domov pro zdravotně postižené ve Svojšicích

Praha zrušila provoz domova pro osoby s chronickým duševním onemocněním a mentálním postižením v barokním zámku ve středočeských Svojšicích. Městští radní schválili přejmenování své příspěvkové organizace Domov Svojšice na Centrum komunitních služeb pro život, a dále schválili převod svojšického areálu na magistrát, který pro něj najde nové využití, nebo jej prodá. Klienty domova město postupně přesouvá do bytů v Praze a Středočeském kraji.

Praha pomůže lidem s dotacemi na solární panely i jejich instalací

Pražané budou moci od 1. prosince vstoupit do městské organizace Pražské společenství obnovitelné energie (PSOE), která jim pomůže s instalací a provozem střešních solárních panelů. Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) následně zajistí i instalaci panelů za výhodné ceny. Město plánuje fotovoltaiku instalovat také na svoje budovy, příští rok jich má být asi stovka.

Zástupci pražského magistrátu by v zámku Veleslavín chtěli hospicové centrum


Zástupci pražského magistrátu jednali o využití zámku Veleslavín, kde by mohlo být hospicové centrum. Navázalo by se tím na původní využití objektu, v němž dříve fungovalo neurologické sanatorium. Nyní je podle zástupců města objekt prázdný a chátrá. Metropole chce areál do svého vlastnictví a v současnosti o tom jedná se státem, kterému zámek nyní patří.

Praha plánuje rekonstrukci domu pro seniory v Bohnicích

Pražský magistrát vypíše tendr na rekonstrukci dvou ze čtyř pavilonů domova pro seniory Nová slunečnice v Bohnicích. Předpokládaná hodnota zakázky je 290,4 milionu korun s DPH, práce by měly začít příští rok a skončit v roce 2024. Praha provozuje 13 domů pro seniory.

Ředitelem pražských symfoniků zůstane Sobotka, rozhodli radní Prahy

Daniel Sobotka zůstane ředitelem Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK. Dnes o tom na základě dříve vypsaného výběrového řízení rozhodli pražští radní. Dosavadní ředitel byl podle schváleného dokumentu jediný, kdo se do konkursu přihlásil. Sobotka do funkce nastoupil v roce 2013.

Praha má pravidla pro výsadbu stromů a nakládání s dešťovou vodou

Pražský magistrát chce sjednotit a zlepšit způsob vysazování uličních stromořadí a nakládání s dešťovou vodou. Ke každému z témat městští radní schválili soubor pravidel, která chce město závazně stanovit svým organizacím, jako jsou Technická správa komunikací (TSK), dopravní podnik (DPP) nebo Pražská vodohospodářská společnost (PVS). Dokumenty vychází z klimatické strategie města.

Video zde:

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 9.11.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/program_na_podporu_covidem_zasazeneho.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/nova_nadeje_pro_chatrajici_areal_zamku.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_predstavuje_tymy_ktere_se.html

Psali jsme zde: