Přinášíme informace o rozhodnutích 31. zasedání ZHMP…

Jednání skončilo po 13 hodinách. Celý den probíhal ve znamení hádek a osobních útoků. Celá řada závažných a pro rozvoj Prahy klíčových bodů tak zůstala neprojednaná. Zasedání se neúčastnil ani primátor Zdeněk Hřib. Ten je se svým náměstkem Petrem Hlubučkem právě na zahraniční pracovní cestě ve skotském Glasgow.

Jednání tak skončilo v 19 hodin. Koalice nebyla schopna se dohodnout na dalším pokračování programu. 

Psali jsme zde:


31. zasedání ZHMP jsme sledovali zde:


Souhrn rozhodnutí pražských zastupitelů na 31. zasedání ZHMP:

Pražští zastupitelé schválili zrušení Domova Svojšice pro mentálně postižené

Pražská příspěvková organizace Domov Svojšice ponese nový název, a to Centrum komunitních služeb pro život. Klienty domova pro osoby s chronickým duševním onemocněním a mentálním postižením chce magistrát přesouvat do ubytování v Praze a Středočeském kraji. Pro barokní zámek ve středočeské obci se nyní hledá nové využití. Na zasedání zastupitelstva to řekla radní Milena Johnová (Praha Sobě).

Pražský domov pro seniory Nová slunečnice čeká rekonstrukce

Pražský magistrát vypíše tendr na rekonstrukci dvou ze čtyř pavilonů domova pro seniory Nová slunečnice v Bohnicích. Vypsání zakázky k první fázi oprav schválili na svém zasedání zastupitelé hlavního města. Předpokládaná hodnota zakázky je 290,4 milionu korun. Areál domova byl podle schváleného dokumentu postavený na počátku 80. let 20. století a nyní je ve špatném technickém stavu.

Praha 1 prodá za 106 mil. Kč pozemek pod domem na náměstí Republiky

Radnice Prahy 1 prodá za 106,2 milionu korun pozemek, který se nachází pod soukromě vlastněným domem na rohu Králodvorské ulice a náměstí Republiky. Souhlasilo s tím pražské zastupitelstvo, které musí schválit všechny prodeje majetku městských částí v hodnotě nad 50 milionů korun. Starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN) na jednání řekl, že peníze městská část investuje do budování nových bytů. Prodej kritizovali zástupci Prahy Sobě, nakonec jej ale po diskusi podpořili.

Praha pořídí změnu územního plánu pro pozemky u stanice metra Letňany

Praha pořídí změnu územního plánu nutnou pro vybudování nové čtvrti na pozemcích u metra Letňany. Rozhodli o tom  zastupitelé města. Na parcelách by ve spolupráci města a státu měly vzniknout budovy pro státní úředníky, byty a zvažuje se i nemocnice. Zástupci okolních městských částí požadují, aby město před výstavbou dokončilo dopravní infrastrukturu.

Jednání bylo ukončeno v 19 hodin.

Další ZHMP, se koná 16.12.2021.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 12.11.2021

Psali jsme zde: