Péči nemocnice v Praze neomezují, testování zdravotníků problém nebude

Testovat neočkované pracovníky na nákazu covidem-19, jak nařídila vláda, nebude pro nemocnice v Praze problém, některé už k tomu dříve přistoupily. Testování se bude týkat asi desetiny až čtvrtiny zaměstnanců pražských nemocnic. Počet pacientů hospitalizovaných s covidem-19 se zvyšuje, k omezení neakutní péče však nemocnice v metropoli zatím nepřistupují.

V pátek přibylo podruhé v týdnu přes 14.000 nově nakažených covidem

V pátek přibylo v Česku podruhé v tomto týdnu přes 14.000 potvrzených případů nákazy covidem-19. Laboratoře jich odhalily 14.199, téměř o 5000 více než před týdnem. Údaje dnes poskytl mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Páteční nárůst byl druhý nejvyšší v tomto týdnu po úterý, kdy bylo 14.557 nově nakažených, což bylo i nejvíce od poloviny března.

Fakulta informačních technologií ČVUT se dnes po dvou letech otevře veřejnosti

Téměř po dvou letech se dnes otevře Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří se návštěvníci mohou seznámit s prostory fakulty včetně laboratoří a setkat se osobně se studenty i vyučujícími. Fakulta o tom informuje na webových stránkách.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 13.11.2021