Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 15.11.2021

Na fungování Toulcova dvora dá Praha v příštích třech letech 10,5 milionu Kč

Pražský Toulcův dvůr v Hostivaři dostane od hlavního města v letech 2022 až 2024 celkem 10,5 milionu korun. Peníze půjdou například na zaplacení péče o zvířata, na péči o areál nebo na aktivity pro veřejnost. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Toulcův dvůr patří hlavnímu městu, pro které centrum ekologické výchovy provozuje stejnojmenný zapsaný spolek, jenž má areál pronajatý do roku 2046.

Praha shromáždí a zveřejní informace o zeleni

Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) připraví pro město veřejně přístupný systém sdílení informací o zeleni v metropoli, který má napomoci její údržbě. O zeleň v hlavním městě se stará řada organizací, kterým dosud scházel jednotný systém sdílení informací. Vedení města také minulý týden schválilo pravidla pro výsadbu a údržbu stromů v ulicích.

Praha věnuje hygienikům milion korun, reaguje na výzvu zahltit stanice dotazy

Magistrát věnuje Hygienické stanici hlavního města milion korun na odměny pro zaměstnance. Vedení Prahy tak reaguje na výzvu iniciativy Zlatý špendlík zpěváka Daniela Landy, aby lidé na protest proti opatřením proti covidu-19 zahltili krajské hygienické stanice dotazy. Peníze město vezme ze své rozpočtové rezervy. Dar schválí radní na svém zasedání příští týden v pondělí.

Praha otestuje kvalitu a množství vody ve 37 studních na svém území

Pražský magistrát nechá otestovat kvalitu a množství vody ve 37 studních na území města. Cílem je zajistit náhradní zdroje vody pro případ mimořádných událostí nebo krizových situací. Náklady na otestování jsou odhadovány na 4,32 milionu Kč. Úřad nyní vypíše tendr a bude hledat firmu, která práce provede. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Magistrát zahájil v roce 2017 projekt mapování studní. V metropoli jich je celkem zhruba 12.500.

Praha si nechá vypracovat krajinářskou studii tzv. Trojmezí

Vedení hlavního města si nechá vypracovat krajinářskou studii tzv. Trojmezí, které zasahuje na jihovýchodě města do území několika městských částí. Studie popíše současný stav a zároveň v ní bude návrh, jak s územím do budoucna nakládat. Studii vypracuje Institut plánování a rozvoje (IPR), který na ni dostane pro příští rok asi 1,17 milionu Kč. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.

Video zde:

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 16.11.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_pripravi_krajinarskou_studii.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/prvni_cast_sanace_barrandovskeho_mostu.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/hlavni_mesto_podporilo_provoz_mobilni.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/lepsi_sprava_zelene_v_praze_vsechna_data.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_podporila_usporadani_mistrovstvi.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_rocne_poskytuje_pres_2_miliony.html

Psali jsme zde: