Ve Vídni dnes proběhla velká protivládní demonstrace…

Velké demonstrace proti vládním koronavirovým opatřením a chystané karanténě se v sobotu odpoledne podle policie zúčastnilo kolem 35 000 lidí, strana Svobodných (FPÖ) jako pořadatel hovořila dokonce o 100 000. Odpoledne kruh přešel demonstrační průvod. Jak se WZ dozvěděl z policejních kruhů, minimálně v jednom případě mělo dojít k pokusu vyrvat policistovi zbraň z bezpečnostního pouzdra. Do odpoledne bylo zatčeno nejméně deset lidí.

Navíc se jednalo o minimálně deset transparentů podle prohibičního zákona. Několik aktivistů například mělo žluté hvězdy s nápisem „neočkovaní“ a zvedaly se plakáty s nápisem „Takhle to začalo v roce 1938“ nebo „Schallenberg = Mengele“. Demonstrace byla z velké části poklidná, ale policie také uvedla, že nálada byla někdy vyhrocená. Nejméně tři lidé vzdorovali státnímu násilí, byly odpáleny dýmovnice a úředníci a nezávislý novinář Michael Bonvalot byli zasypáni lahvemi a plechovkami. Bonvalot na Twitteru informoval o útocích extrémní pravice pepřovým sprejem a projektily, na sociálních sítích mu předem vyhrožovali fyzickým násilím. Mezi demonstranty se mísili Gottfried Küssel, identitární boss Martin Sellner. Velký počet účastníků přijel také ze spolkových zemí.

Pozdvižení bylo také, když účastníci pochodovali hradní bránou na Heldenplatz za potlesku s transparentem, který je označil za policisty. Podle informací se pravděpodobně jedná o německé občany. Místní policie oznámila, že tento případ bude vyšetřovat.

Pro demonstrace s více než 50 účastníky musí každý nosit masku FFP2, pokud všichni účastníci nemají důkaz o 2G, což je u demonstrantů nepravděpodobné. Jednatel prostřednictvím hlášení z reproduktoru opakovaně upozorňoval na požadavek nošení roušky. Demonstranti s maskami byli výjimkou, nicméně početné byly rakouské vlajky. Akce se účastnili i zástupci českého hnutí Chcípl Pes…

Video zde:

https://www.facebook.com/fpoe/videos/442383243936856

Autor: Redakce, Praha, ČR, 20.11.2021

Zdroj:

https://www.wienerzeitung.at/nachrichten/chronik/oesterreich/2128396-Zehntausende-Menschen-bei-Corona-Demo-in-Wien.html