Návrh rozpočtu pak projednají zastupitelé na svém prvním zasedání v příštím roce…

V provizoriu může radnice užívat každý měsíc jen dvanáctinu schváleného rozpočtu předešlého roku a nesmí investovat. Na letošek má osmá městská část schválen rozpočet s vyrovnanými příjmy a výdaji 829,46 milionu korun. Provizorium musí ještě schválit zastupitelé Prahy 8.

„Jako každoročně schvaluje zastupitelstvo rozpočtové provizorium, které bude platit do schválení rozpočtu, jenž bude předložen na prvním jednání zastupitelstva v roce 2022. Rozpočet bude opět koncipován úsporně,“ řekl starosta Ondřej Gros (ODS).

Jednotlivé radnice mohou schvalovat rozpočet až poté, kdy ten svůj projedná a schválí magistrát. Na jeho základě dostávají od města peníze na svůj chod. Vedení hlavního města v uplynulých měsících uvedlo, že návrh rozpočtu projedná a schválí na prosincovém zasedání.

Osmá městská část se poslední roky potýká s nedostatkem financí. Například v roce 2019 musela hospodařit s rozpočtem, jehož rámec byl o asi miliardu nižší než o rok dříve. Do loňského rozpočtu muselo vedení městské části zapojit také peníze z rezervy, kterou tím radnice vyčerpala.

V Praze 8 vládne koalice ODS, TOP 09 a STAN s Patrioty pro Prahu 8, která má v 45členném zastupitelstvu jen 18 hlasů. Koalici podporují osmi hlasy zastupitelé ANO, kteří ve vedení městské části nejsou.

Autor: Redakce, ČTK, Praha 8, ČR, 23.11.2021