Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 22.11.2021:

Za pět pozemků pro Radlickou radiálu zaplatí Praha 16,2 milionu Kč

Pražský magistrát vykoupí pozemky nutné pro stavbu Radlické radiály. Za pozemky o souhrnné rozloze zhruba 4760 metrů zaplatí dohromady 16,2 milionu korun. Smlouvu o smlouvě budoucí schválili pražští radní. Radlická radiála má propojit Rozvadovskou spojku s městským okruhem. Kdy se začne stavět, ale není jasné.

Praha daruje kostel, který vlastní, středočeskému městysu Pavlíkov

Praha plánuje darovat městysu Pavlíkov u Rakovníka barokní kostel, který vlastní v jeho centru. Rozhodli to městští radní, ještě o tom musí hlasovat zastupitelstvo. Památku dříve využívala Galerie hlavního města Prahy jako depozitář, dnes je kostel prázdný a vyžaduje rekonstrukci. Podle radního pro majetek Jana Chabra (TOP 09) město pro kostel nemá využití a obci schází peníze na jeho odkoupení.

Praha vykoupí za 50,6 milionu Kč od Českých drah pozemky na sídlišti Rohožník

Pražský magistrát chce za zhruba 50,6 milionu korun koupit od Českých drah pozemky, které se nacházejí na sídlišti Rohožník v Újezdu nad Lesy. Rozhodla to rada města, ještě o tom musí hlasovat zastupitelé. Pozemky tvoří zejména zeleň a komunikace. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) je cílem ochránit obyvatele sídliště a zabránit tomu, aby parcely vykoupili spekulanti.

Praha požaduje po státu testovat školáky na covid PCR testy

Vedení pražského magistrátu požaduje po státu, aby děti ve školách byly testovány na covid-19 pomocí PCR testů. Ministerstvům školství a zdravotnictví proto úřad odešle žádost, aby byly školám testy propláceny tak, jako tomu bylo letos na jaře. PCR testování je nejefektivnější způsob, jak předejít uzavírání škol, řekl novinářům radní Vít Šimral (Piráti). Trasování ve školách bude v Praze nadále individuální, kdy se školám budou věnovat konkrétní zaměstnanci hygienické stanice. Ve školách dnes začalo plošné testování antigenními testy.

Praha vypíše soutěž na sídlo záchranářů, bude u Polikliniky Prosek

Pražský magistrát vypíše architektonicko-urbanistickou soutěž na podobu nového sídla pražských záchranářů (ZZS), které má vzniknout vedle Polikliniky Prosek v Praze 9. Město zároveň připravuje memorandum s Prahou 9, která měla určené pozemky původně ve správě a nyní je převádí na magistrát. V novém sídle bude dispečink, administrativa nebo vzdělávací a výcvikové středisko záchranářů. Celkem by sídlo mělo odhadem vyjít na 1,5 miliardy korun s DPH.

Praha by se mohla starat o část D1 mezi Chodovem a Pražským okruhem

Hlavní město Praha by se mohlo začít starat o část dálnice D1 mezi jejím začátkem na Chodově a Pražským okruhem. Vedení města na svém zasedání schválilo smlouvu o smlouvě budoucí, podle které by uvedenou část silnice městu darovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Silnice by se tak v tomto úseku mohla stát buď místní komunikací, nebo silnicí druhé či třetí třídy. Na Prahu by byly převedeny rovněž pozemky související s dálnicí. O převodu této části D1 na Prahu se začalo mluvit již před asi pěti lety.

Pěší by se v Praze 8 měli dostat z Palmovky do ulice Švábky

Pěší by se v Praze 8 měli nově dostat z Palmovky do ulice Švábky a na Rohanský ostrov. V plánu hlavního města je vybudovat až tři metry širokou cestu s mlatovým povrchem. Upraveno bude rovněž zanedbané veřejné prostranství mezi Palmovkou a Libeňským mostem. Na kolik cesta vyjde, bude záležet na konečné podobě projektu. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Pozemky, přes které cesta povede, patří magistrátu, dopravnímu podniku (DPP) nebo je má ve správě Praha 8. Na Palmovce se v budoucnu chystá nová výstavba.

Praha připraví bytový projekt u budoucí stanice metra Nové Dvory

Prahou loni založená Pražská developerská společnost (PDS) připraví projekt stavby bytů na parcelách kolem budoucí stanice metra D Nové Dvory. V projektu má být podle odhadu asi 50 bytů. Vedení města již dříve schválilo, že PDS připraví několik dalších domů. Největší projekt v Dolních Počernicích má nabídnout 330 bytů. Město plánuje i družstevní výstavbu.

Video zde: 


Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 23.11.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_daruje_barokni_kostel_ve.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/gymnazium_na_zatlance_se_docka_vice.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/prazsti_radni_odsouhlasili_navrh.html

Psali jsme zde: