Dnes pražská zoo rozsvítí svůj vánoční strom…

Dnes pražská zoo v 17.00 rozsvítí svůj vánoční strom – vzhledem k protiepidemickým opatřením letos ovšem bez hostů, bez koled, bez proslovů a rozhovorů a bez soutěží. 

Do betléma pod vzrostlou kavkazskou jedlí letos přibyly dvě figury ledních medvědů odkazující na plánovaný expoziční celek Arktidy. Model expozice, jejímž záměrem je vytvoření nezbytných podmínek k udržení chovu ledních medvědů v Zoo Praha, si návštěvníci budou moci prohlédnout na Veselovského louce v dolní části zoo, kde bude vystaven od 10.00. 

Původně plánovaná přednáška kurátora savců Pavla Brandla Vstříc Arktidě bude živě streamována na Facebooku Zoo Praha a poté si její záznam bude moci pustit na našem YouTube kanálu.

Současně bude poblíž vánočního stromu otevřen prodejní stánek s oblíbenými vánočními štěstíčky a ozdobami. Ti, kdo přijdou do zoo po 15.30, navíc zaplatí za vstup pouhou jednu korunu.

Model expozice Arktida

Doprovodný program:

10:30 – 15:00 Ukázky výroby skleněných figurek firmy Urbanglass u Vzdělávacího centra

11:00 – 15:00 Tradiční adventní dílny zaměřené na výrobu vlastních adventních věnců a vánočních dekorací ve Vzdělávacím centru

Autor: Redakce, ZOO, Praha, ČR, 28.11.2021