V pražských ulicích už tradičně jezdí vánočně nazdobené vozy MHD, které budou moci Pražané v ulicích potkávat až do Tří králů… 

Jedná se o tramvaje, autobus a vozy lanovky na Petřín.

zdroj: DPP

Vánočními vozy lanovky se mohou lidé svézt už pár dní, pak postupně podnik nasadil na pravidelné linky i nazdobené tramvaje a autobusy. Bude se jednat o tramvaj typu 15T ForCity, dva klasické vozy T3, historickou dvounápravovou tramvaj Ringhoffer a mazací tramvaj. Výzdoby se letos dočkal také retrobus Irisbus Citelis 12M.

zdroj: DPP

V nedělí se budou moci lidé vánoční tramvají 15T svézt na lince 9, autobusem pak na lince 124. V dalších dnech se budou vozy střídat také na linkách 12 a 20, v případě retrobusu na linkách 109, 111 a 199. Nazdobená mazací tramvaj vyjede v pondělí a historickou tramvaj Ringhoffer podnik poprvé vypraví v pátek 3. prosince na historickou linku 42. Ve stejný den začnou na lince 2 také jezdit vánoční tramvaje T3.

zdroj: DPP

Ředitel DPP Petr Witowski uvedl, že podnik chtěl původně rozsvícení a první jízdu vánočních vozů otevřít veřejnosti, ale stejně jako loni to kvůli epidemii koronaviru nevyšlo. „Po roce se bohužel ocitáme téměř ve stejné situaci, kvůli protiepidemickým opatřením jsme letošní rozsvícení a první vypravení vánoční flotily museli zrealizovat bez veřejnosti,“ uvedl. Všechna vozidla letos zdobí více než 13.000 vánočních světýlek a s výzdobou podnik začal v pondělí 22. listopadu.

zdroj: DPP

Autor: Redakce, DPP, Praha, ČR, 2.12.2021

Zdroj:

https://www.dpp.cz/spolecnost/pro-media/tiskove-zpravy/detail/278_1523-dpp-do-prazskych-ulic-vypravil-flotilu-vanocnich-vozu-cestujici-se-nimi-mohou-svezt-na-pravidelnych-linkach-az-do-tri-kralu