Radnice Prahy 8 navrhne změnu územního plánu, která by do budoucna omezila možnosti výstavby na sídlišti Ďáblice…

Městská část o tom informovala na svém webu s tím, že o tom ve středu rozhodli zastupitelé. Změny územního plánu schvaluje celoměstské zastupitelstvo. Praha 8 se spolu s místním spolkem Krásné Kobylisy nedávno postavila proti záměru magistrátu postavit na sídlišti v Ďáblicích bytový dům.

„Tato navrhovaná změna územního plánu je určena jednak pro čtvrťové centrum Ládví a nižší centra občanské vybavenosti, kde stanovuje koeficienty intenzity využití tak, aby byla ochráněna původní urbanistická koncepce a centra vybavenosti se neproměnila nežádoucím způsobem,“ 
uvedla městská část na webu.

Změna územního plánu podle ní dále mění plochy veřejných prostranství u metra Ládví tak, aby lépe odpovídaly jejich cílové podobě a využití dle vize. Navrhovaná změna neomezí rekonstrukce a užívání stávajících staveb soukromým vlastníkem. V případě, že v budoucnu by objekty občanské vybavenosti získá samospráva, umožní navrhovaná změna díky započtení okolních pozemků jejich rozvoj a mírné navýšení kapacity v intencích radou městské části schválené Vize sídliště Ďáblice, uvedla dále. Cílem je podle informací radnice zabránit tomu, aby se ve čtvrti budovaly velké bytové či kancelářské projekty.

Návrh na zastupitelstvo předložil místostarosta Jiří Vítek (Patrioti)„Tento důležitý materiál k ochraně Ďáblic a především hlasování na zastupitelstvu městské části Praha 8 ukazuje, že drtivá většina politických stran a hnutí je proti zahušťování Ďáblic. A to je silný signál směrem k hlavnímu městu, které musí tento materiál ještě schválit na svém zastupitelstvu,“ uvedl radní pro strategický rozvoj Tomáš Hřebík (STAN).

Změna vychází z dokumentu, který pod názvem Vize rozvoje sídliště Ďáblice zpracoval spolek Krásné Kobylisy ve spolupráci s odborníky a městskou částí. Radnice uvedla, že navrhovaná změna by v případě, že některé objekty v budoucnu získá městská část, umožnila mírné navýšení kapacity v souladu se schválenou koncepcí.

Praha 8 se nedávno ohradila proti záměru magistrátu postavit na parkovišti na ďáblickém sídlišti nájemní byty. Projekt město plánuje na pozemku mezi ulicemi Střelničná, Davídkova, Taussigova a Střekovská. Stavební řešení má být takové, aby umožňovalo případnou změnu či demontáž stavby v horizontu přibližně 20 až 30 let. Experimentální stavba má být koncipována do úrovně třetího nadzemního podlaží s kapacitou 30 až 40 menších bytů. Podle městské části město o projektu s radnicí ani obyvateli nediskutovalo, navíc podle ní odporuje zmíněné koncepci rozvoje Ďáblic.

Autor: Redakce, ČTK, Praha 8, ČR, 3.12.2021

Zdroj:

https://www.praha8.cz/Zastupitelstvo-schvalilo-navrh-na-zmenu-uzemniho-planu-ktere-ma-ochranit-sidliste-Dablice.html

Psali jsme zde: