Jednání Rady HMP, se koná dnes v pondělí 6.12.2021…

Program zde:

Radní projednají dohodu o budově Nové Palmovky a cenu za svoz odpadu

Pražští radní dnes projednají trojstrannou dohodu o narovnání mezi magistrátem, Prahou 8 a firmou Metrostav Alfa ohledně nedostavěné budovy Nová Palmovka. Podle dokumentu přejde budova do majetku města a radnice stavební firmě vyplatí 142 milionů korun. Na programu jednání je také zdražení svozu odpadu od 1. ledna 2022, úprava koryta Botiče a rozdělení peněz vybraných z hazardu. Radní projednají také dotaci pro několik městských částí nebo dofinancování ztrát dopravcům v rámci MHD.

Návrh dohody v minulém týdnu schválili zastupitelé Prahy 8. Stavbu budovy, kde mělo být sídlo radnice a komerční prostory, schválilo předminulé vedení Prahy 8. Náklady byly tehdy odhadovány na více než miliardu Kč. Minulé vedení radnice ale stavbu zastavilo a následně se o její vlastnictví soudilo. Zmíněná dohoda ukončí všechny spory a narovná majetkoprávní vztahy.

Pražané nyní platí za svoz odpadu podle velikosti nádoby a četnosti svozu. Tento systém již není v důsledku novely odpadového zákona možný. Zákon dal obcím možnost cenu stanovit až na korunu za litr obsahu nádoby a měsíc, nová městská vyhláška navrhuje polovinu této částky. Nyní se cena pohybuje mezi 25 a 74 halíři za litr podle velikosti a četnosti svozu.

Radní projednají také přidělení peněz radnicím obdržených jako výnos daně z hazardních her za první tři čtvrtletí letošního roku, poskytnutí dotací několika městským částem a úpravu koryta Botiče v Záběhlicích.

https://www.praha.eu/public/89/f8/d3/3340971_1188058_Prg_39_Rada_2021.pdf

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/slozeni_rady/index.html

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 6.12.2021

Psali jsme zde: