Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 6.12.2021:

Pražští radní schválili zvýšení poplatku pro turisty z 21 na 50 Kč za noc

Vedení hlavního města schválilo zvýšení turistického poplatku z nynějších 21 na 50 korun na osobu a noc. O dnešním rozhodnutí radních ještě budou hlasovat zastupitelé. Pokud zvýšení poplatku schválí, začne platit od příštího roku. Polovinu vybraných peněz chce vedení magistrátu vložit zpět do rozvoje turistického ruchu například prostřednictvím kampaní nebo podpory velkých akcí a veletrhů.

Radní schválili nové ceny za odpad, většina Pražanů si má připlatit

Vedení Prahy schválilo návrh nové odpadové vyhlášky, podle které by si většina Pražanů měla od příštího roku připlatit za svozu odpadu. O návrhu, se kterým souhlasili radní, budou ještě příští týden hlasovat zastupitelé hlavního města. Změna výpočtu cen svozu je nutná kvůli novele zákona. Ceny se mají zvýšit u větších kontejnerů s častějším svozem, u těch nejmenších naopak lidé ušetří. Za plán kritizují vedení města opoziční ODS a ANO.

Pražské radnice si rozdělí 182,2 milionu Kč vybraných z hazardu

Pražské městské části dostanou od magistrátu dohromady zhruba 182,2 milionu korun. Peníze město vybralo letos od 1. června do 31. listopadu na odvodech z loterií a her. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Celkem za období Praha vybrala asi 364,31 milionu korun. V Praze platí od 1. ledna 2016 vyhláška zakazující provoz heren, které ministerstvo financí ve správním řízení postupně ruší. Přidělení peněz musí schválit ještě městští zastupitelé.

Praha uzavře smlouvu s vlastníky pozemků nutných pro stavbu lávky přes Vltavu

Pražský magistrát uzavře smlouvu o spolupráci se společnostmi RCP Zeta, RCP Gama a RCP Beta, které jsou vlastníky pozemků v Karlíně nutných pro stavbu lávky z Holešovic do Karlína. S prvně jmenovanou uzavře i smlouvu o právu stavby, neboť na jejím pozemku bude pilíř a opěra lávky. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Přemostění usnadní pěším a cyklistům cestu na ostrov Štvanice a bude dalším propojením mezi městskými částmi, které od roku 2015 v létě zajišťuje přívoz HolKa. Lávka vyjde na 298 milionů korun.

Potok Botič se v Praze-Záběhlicích dočká obnovy břehu a koryta

Potok Botič se v pražských Záběhlicích dočká obnovy. Upraven bude levý břeh i koryto potoka. Magistrát nyní vypíše veřejnou zakázku, ve které najde firmu, která práce provede. Náklady jsou předběžně odhadnuty na 17,62 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Práce by měly být dokončeny nejpozději do června 2022.

Radní schválili dohodu města, Prahy 8 a Metrostavu o Centru Palmovka

Pražští radní dnes schválili trojstrannou dohodu mezi městem, Prahou 8 a firmou Metrostav Alfa týkající se nedostavěného Centra Palmovka. Dokument umožní ukončit spory o torzo budovy a stavbu dokončit. Praha 8 zároveň zaplatí podle dohody Metrostavu zhruba 142 milionů Kč. Výměnou za budovu a pozemky pak od magistrátu dostane dotaci 550 milionů Kč a zároveň jí město odpustí dluh.

Video zde: 

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 7.12.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/budoucnost_pro_novou_palmovku_hlavni.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/mesto_uvolni_na_nakupy_vybaveni_do_skol.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_poskytne_dalsi_3_miliony_korun_na.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/z_evropskych_strukturalnich_fondu.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_poskytne_finance_na_porizeni.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_podporila_usporadani_mistrovstvi_1.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_podpori_treti_rocnik_prazskeho.html

Psali jsme zde:

https://www.prazskynoviny.cz/2021/11/30/praha-informace-z-magistratu-rada-hlavniho-mesta-praha-souhrn-rozhodnuti-50/