Radní Prahy 2 schválili mimořádné odměny ředitelům základních a mateřských škol zřizovaných městskou částí…
Z rozpočtu těchto příspěvkových organizací jde o v celkové výši 540 tisíc korun. Vedení městské části tím chce zohlednit jejich úsilí, které výrazně překračuje běžnou organizační agendu. 

„Naši pedagogové opět ukázali, že zvládnou i nemožné. Výuku dokázali zajistit i v náročných podmínkách sílící pandemie, hrozících karantén a zvýšených hygienických opatření. Mají můj neskonalý obdiv. Jsou to profesionálové, kteří pracují s obrovským nasazením a naše poděkování i ocenění si zaslouží,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová, která má oblast školství ve své gesci. Situaci ve školách bedlivě sleduje a s pedagogy se také pravidelně schází. „Pokud to jenom trochu epidemická situace dovolí, ráda jim poděkuji i osobně na již tradičním slavnostním setkání na přelomu roku,“ dodává starostka.

Praha 2 zřizuje 9 mateřských a 10 základních škol. Od počátku epidemie školky a školy podporuje, prostřednictvím odboru školství jim pomáhá se zajištěním hygienických potřeb, dezinfekce, ochranných prostředků apod. Radnice také letos na jaře zprostředkovala naočkování většiny pedagogů v očkovacím centru Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. A i nadále je připravena dělat maximum pro to, aby školská zařízení zůstala otevřena.

Autor: Redakce, Praha 2, ČR, 8.12.2021

Zdroj:

https://www.praha2.cz/Praha-2-oceni-pedagogy-zakladnich-a-materskych-skol-1.html