Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 13.12.2021:

Praha odkoupí od trhovců ze zrušených vánočních trhů část sortimentu

Pražský magistrát odkoupí od trhovců ze zrušených vánočních trhů část sortimentu. Připraveno bude 3257 vánočních balíčků, za které město vydá 814.250 Kč. Dárky dostanou klienti a zaměstnanci sociálních zařízení nebo lékaři. Zboží se od trhovců rozhodla v uplynulých týdnech koupit například Praha 2. Vláda na konci listopadu zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů. Na veřejných místech lidé také nesmí pít alkohol.

Magistrát odpustí radnici Prahy 8 dluh 244,84 milionu Kč

Pražský magistrát odpustí radnici Prahy 8 dluh 244,84 milionu korun, které měly sloužit na dostavbu Centra Palmovka, k čemuž nedošlo. Důvodem odpuštění je špatná finanční situace, kdy radnice nemá na uhrazení dluhu peníze. Nevymáhání dluhu schválil magistrátní finanční výbor. Praha 8 původně dostala půjčku 300 milionů korun, ze kterých dosud městu zvládla vrátit pouze část. Odpuštění dluhu musí ještě schválit pražští zastupitelé.

Město zatím nevyplatilo 981 bývalých minoritních akcionářů Pražských služeb

Pražský magistrát zatím nevyplatil 981 bývalým minoritním akcionářům Pražských služeb (PSAS) za akcie získané při tzv. squeez-outu asi 65,15 milionu korun. Akcionářům rozešle dopisy, kterými je upozorní na nedořešený výkup. PSAS provádí svoz odpadu a provozuje spalovnu v Malešicích. Město se stalo jediným vlastníkem v roce 2018, kdy vytlačilo minoritní akcionáře.

Praha obnoví osvětlení na Čechově mostu, draci budou chrlit vodu

Městská firma Technologie hlavního města Prahy (THMP) plánuje rekonstrukci slavnostního osvětlení na Čechově mostě. Ředitel firmy Tomáš Jílek a radní Jan Chabr (TOP 09) řekli, že součástí bude obnova původních technologií, díky kterým mohly sochy draků chrlit vodu a sochy ženských světlonošů měly v pochodních plynové hořáky.

Přeměna pražského Malostranského náměstí vyjde na 84,4 milionu korun

Plánované úpravy pražského Malostranského náměstí provede pro pražský magistrát za 84,4 milionu korun bez DPH společnost Gardenline. Zadání zakázky schválili pražští radní. Cena je o zhruba deset milionů korun vyšší než předpokládaná, což je podle magistrátu dáno aktuální situací na trhu práce. Po úpravách má z horní části náměstí zmizet parkoviště, rozšířit se mají chodníky a naopak zúžit jízdní pruhy pro automobily. Zahájení prací město předpokládá na jaře příštího roku.

Video zde: 

TK | K Milostivému létu (13. 12. 2021)

TK | Po jednání Rady hl. m. Prahy (13. 12. 2021)

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 14.12.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_vybrala_dodavatele_stavebnich.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/prazsti_radni_schvalili_zpusob_vyuziti.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_opet_vyzyva_akcionare_prazskych.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/metropole_pokracuje_v_akci_milostive.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/druhy_rocnik_primatorske_potravinove.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_pomuze_prodejcum_zrusenych.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_bude_vice_chranit_sve_zamestnance.html

Psali jsme zde: