Krátce před svátky došlo na zastupitelstvu MČ Praha 14 k velmi ostrým názorovým střetům a neshody dosavadního vedení ODS, TOP 09 a Pirátů panující už od června vyústily v rozpad koaliční spolupráce…

Ta byla již tak s velmi těsnou většinou 16 zastupitelů z 31 možných velmi křehká a nestabilní. Zastupitelé za hnutí ANO na Praze 14 tak následně znovu dostali nabídky ke spolupráci ze strany ODS i ze strany TOP 09 a Pirátů. Po pečlivé úvaze se rozhodli akceptovat návrh ODS a části zastupitelů Spojených sil. Na radnici tak zástupci hnutí ANO vystřídají odcházející TOP 09 a Piráty.

Důvodů ke koaliční spolupráci bylo hned několik. Zastupitelé za ANO chtěli především zastavit nesoulad způsobený nefunkčním vedením městské části, kdy se koalice nebyla schopna ani sejít na jednání zastupitelstva, natož dohodnout v důležitých otázkách týkajících se městské části. TOP 09 a Piráti se snažili směřovat Prahu 14 diametrálně jinam, než jaká je představa místních zastupitelů za ANO. „Především se ale chceme podílet na rozvoji Prahy 14, zrealizovat některé chystané projekty, zlepšit komunikaci v rámci radnice a umožnit výstavbu nových bytových domů,“ uvedla krátce po uzavření spolupráce Mgr. Mária Ševčíková (ANO 2011), nově místostarostka Prahy 14, do jejíž gesce spadá rozpočet, investice a dotace. Spolu s ní v radě dále usednou její kolegové Ing. Tomáš Novotný, uvolněný radní pro dopravu a Ing. Karel Med, neuvolněný radní pro životní prostředí.

Městskou část i nadále povede starosta za ODS Jiří Zajac, do funkce 1. místostarostky se vrací PhDr. Zuzana Jelenová (STAN) a na radnici zůstává i místostarosta Jaromír Krátký (ODS). „Věřím, že společně dokážeme vést Prahu 14 správným směrem, realizovat důležité projekty a hlavně dát naší městské části po bezprizorním období bezvládí potřebnou stabilitu,“ dodala Mária Ševčíková.

Autor: Redakce, ANO, Praha 14, ČR, 28.12.2021